آلودگی هوا سبب لغو تورهای تهران گردی شد.

آلودگی هوا سبب لغو تورهای تهران گردی شد.

آلودگی هوا در ماه آذر و دی باعث شده تا تورهای تهرانگردی دفاتر مسافرتی تا اطلاع ثانوی لغو شود.

لغو تور های تهران گردی به دلیل آلودگی هوا

به گزارش خبرنگار مهر، مهمانی الودگی هوا در پایتخت همچنان ادامه دارد. مدارس و دانشگاه‌ها هر از گاهی تعطیل می‌شوند تا شاید هوای بهتری نصیب تهرانی‌ها شود. ولی این مهمان از این پایتخت بیرون نمی‌رود. حالا دفاتر خدمات مسافرتی که دیده اند در روزهای آلوده نمی‌توانند مردم را از خانه‌هایشان بیرون بکشند به هوای دیدن تهران، تصمیم گرفته اند تا تورهای تهران گردی خود را لغو کنند.

استقبال نکردن از این تورها در روزهای آلوده

این تصمیم آژانس‌های برگزار کننده تور تهرانگردی است. وگرنه وزارت میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران ابلاغیه‌ای در این باره نداشته اند. محمد کرمی معاون گردشگری تهران به خبرنگار مهر می‌گوید: برگزاری این تورها مختص به آژانس‌های مسافرتی است و از آنجا که این دفاتر خصوصی هستند، در برگزاری این تورها مختار هستند. والا ما بخش نامه‌ای به جایی ننوشته ایم. چون در روزهای آلوده کسی از این تورها استقبال هم نمی‌کند.

لغو پیاده گردی در آلودگی هوا

اکنون نشست سه شنبه‌های تهران گردی ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز لغو شده این دستور از اول آذر ماه توسط مدیر جدید ستاد گردشگری داده شده است تورهای پیاده گردی این ستاد نیز به دلیل آلودگی هوا تا اطلاع ثانوی چند هفته‌ای است که برگزار نمی‌شود.

کم بودن تورهای گردشگری در زمستان

در ماه زمستان نسبت به ماههای دیگر تورهای تهران گردی کمتر برگزار می‌شود، اما همان عده محدود هم به دلیل عدم آلودگی ترجیح می‌دهند در خیابان‌های تهران قدم نزنند.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید