اقتصاد هنر چین تحت تاثیر موافقت نامه تجاری پکن و واشنگتن

اقتصاد هنر چین تحت تاثیر موافقت تجاری پکن و واشنگتن

اقتصاد هنر چین تحت تاثیر موافقت نامه تجاری پکن و واشنگتن

نتیجه ی این موافقت نامه تجاری

رونق کسب و کار بعد از موافقت نامه تجاری بین این دو کشور افزایش یافت و همچنین بر روی هنراحتمال  تاثیرات زیادی وجود دارد.این توافق باعث شده است تعرفه های مجازاتی بر کالای چینی رابه شرطی کاهش  یا حذف یابد که پکن محصولات کشاورزی آمریکایی را خریداری کند اما در میراث هنری و عتیقه جات هنوز کاهش نیافته است .

کاهش نرخ تعرفه ها در این سازگاری تجاری

قسمت هنر وعتیقه جات در این توافق متحمل بر طبق خواسته ی دولت آمریکا تعرفه ۱۵% شده در این توافق تعرفه ها کامل  حذف نشده است ولی احتمال کاهش آن به ۷۵% میرساند. تعرفه های ۱۲۰ میلیارد دلاری شامل عتیقه جات دلالان حراجی ها و آثار هنری کالای چینی میشود

موافقت آمریکا با این توافق نامه تجاری

تا این لحظه هنوز این متن قرارداد نامه کامل نشده است و سران مقامات دولتی آمریکا هنوز امضاء نکردند ولی واشنگتن با کاهش پرداخت تعرفه های مالی آن موافقت کرده است. پیتر تومپا مدیر گروه فعال امیدوار بر حذف این تعرفه ها در آثار هنری و عتیقه جات ها دارد

زیان تعرفه ها در همه ی کشورها

دولت آمریکا با اعمال کردن تعرفه های زیاد در همه کشورها باعث تاثیر زیادی در عرصه ی هنر شده است این تعرفه ها همچنین شامل آثاری که از کشورهای به جز چین به آمریکا می آورند هم میشود.

کم شدن آثار هنری چینی در آمریکا

جیم لالی گفت به دلیل اینکه پکن صادرات همه عتیق جات را ممنوع کرده دلالان آمریکائی کمتر محصولات  و آثار هنری را از چین می آورند.

بزرگ ترین بازار هنری در کل جهان

وی ادامه داد صلاح شرکت ها و منافع آمریکا حذف این تعرفه ها از آثار هنری است.زیرا این تعرفه ها به آمریکا لطمه میزد و به این موضوع اشاره کرد که آمریکا و چین بزرگترین بازار هنری را در کل جهان دارند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید