اقلیم کردستان عراق جشن های نوروزی را لغو کرد

اقلیم کردستان عراق جشن های نوروزی را لغو کرد

لغو جشن های نوروزی اقلیم کردستان عراق

لغو جشن های نوروزی بر اثر شیوع کرونا

حکومت اقلیم کردستان عراق امروز (چهارشنبه) در اقدامی پیشگیرانه با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا همه جشن های نوروزی آینده را لغو کرد.

اقدامات پیشگیرانه با لغو این مراسم

به گزارش رسانه های اقلیم کردستان، «فرست صوفی» استاندار اربیل در نشست خبری گفت که لغو جشن های تعطیلات نوروزی امسال بخشی از اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است.

داشتن جایگاه ویژه ایران باستان در بین مردم عراق

نوروز و جشن باستانی کردستان عراق جشن های نوروزی را لغو کرد و ملی کردهای عراق به جا مانده از دوران ایران باستان جایگاه ویژه‌ای در میان کردهای سراسر منطقه دارد.

لغو مراسم بزرگداشت ملامصطفی بارزانی

در همین حال حزب دمکرات کردستان عراق نیز در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کووید – ۱۹ در منطقه و کشورهای همسایه عراق و برخی مناطق جهان به منظور حفظ سلامت مردم امسال یادواره بزرگداشت «ملا مصطفی بارزانی» لغو می شود.

ممنوعیت ورود به خاک کردستان عراق

اداره گردشگری اقلیم کردستان نیز امروز اعلام کرد که مانع ورود گروه های گردشگری به خاک منطقه از دیگر مناطق عراق به دلیل انتشار کرونا خواهد شد.

تعطیلی تمام مراکز اداری جهت جلوگیری ویروس

همچنین حکومت اقلیم کردستان روز گذشته تصمیم گرفت در مدت اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همه دانشگاه ها، مدارس، مهدهای کودک، موسسه های توانبخشی در وزارت آموزش، آموزش عالی و تحقیقات علمی و وزارت کار و امور اجتماعی را تعطیل کند.

عراق مرز خود را به ایران بست

مقام های بهداشتی عراق روز سه شنبه برای نخستین بار تایید کردند که چهار عضو خانواده ای در کرکوک به ویروس کرونا آلوده شده اند.دولت عراق که کمیته ای ویژه برای مقابله با کرونا تشکیل داده است، در اقدامی احتیاطی و پیشگیرانه مرزهای خود را با ایران بسته است.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید