اهمیت نقش صنعت گردشگری وتوریسم در اقتصاد کشور

اهمیت نقش صنعت گردشگری در اقتصاد

اهمیت نقش صنعت گردشگری در اقتصاد

حمایت دولت ازصنعت گردشگری

همچنین  بعد از صحبت‌های فعالان بخش خصوصی،  علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی توضیحاتی را در خصوص حمایت‌های دولت و این وزارتخانه از صنعت گردشگری و بخش خصوصی این صنعت ارائه دادند.

اهمیت صنعت گردشگری در اقتصاد

این دو عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به نقش صنعت گردشگری در اقتصاد و اهمیت این صنعت، بر حمایت‌های هرچه بیشتر دولت از صنعت گردشگری تأکید کردند و درباره تداوم این حمایت ها قول مساعد دادند.

تعطیلی موزه ها توسط مدیر کل موزه های وزارت گردشگری

نگرانی از شیوع بیشتر کرونا همه را درگیر کرده است. ابتدای هفته مدیر کل موزه های وزارت گردشگری بعد از تعطیلی موزه هایی که درگیر کرونا هستند به ایرنا خبر داد اما فردای همان روز گفت ما نباید اعلام تعطیلی می کردیم چون اصلا مرجع تعطیلی ما نیستیم بلکه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا است.

نظر به تعطیل کردن موزه

وی البته به خبرنگار ایرنا تاکید کرد که نظر ما بر تعطیلی است اما کسی نظر ما را نپرسید البته ما در این خصوص (شیوع کرونا) سررشته نداریم و نمی توانیم مرجع تصمیم گیری باشیم.

گردشگری ایران برای جلوگیری از شیوع کرونا آمادگی دارد

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر در نشست  ستاد اجرایی سفر در سخنانی با اشاره به آمادگی تاسیسات گردشگری و هتل‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: در این باره تمهیدات لازم اندیشیده شده و مدیران هتل‌ها و تاسیسات گردشگری و پرسنل این مراکز برای جلوگیری از شیوع کرونا آمادگی دارند.

شکست کرونا با همکاری همه ی مردم

فریدون محمدی در ادامه به شیوع ویروس کرونا در استان‌های مختلف و تاثیرات احتمالی آن بر صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: مطمئن هستیم که با همکاری همه دستگاه‌ها و بخش دولتی و خصوصی این مشکل رفع خواهد شد و نگرانی بابت شیوع کرونا در تاسیسات گردشگری نخواهیم داشت.

تشکیل ستاد خدمات سفر در خلیج فارس

محمدی همچنین به آمادگی ستاد خدمات سفر برای ارائه خدمات شایسته و پاسخگویی آنلاین به مسافران و گردشگران خبر داد و گفت: به همین منظور ستاد خدمات سفر با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو از ۲۸ اسفند ۹۸ تا ۱۶ فروردین ۹۹ در محل سالن خلیج فارس معاونت گردشگری تشکیل می‌شود.

رسیدگی به موضوعات از طریق سامانه

وی یادآورشد: مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور در محل این ستاد به صورت آنلاین و در دو شیفت روز و شب به سوالات، انتقادات و شکایات احتمالی مسافران که از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ به این ستاد اعلام می‌شود، پاسخ می‌دهند و موضوعات را رسیدگی می‌کنند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید