ایالات متحده در تلاش جهت ممنوعیت مسافرتی به آمریکا

ایالات متحده در تلاش جهت ممنوعیت مسافرتی به آمریکا

ممنوعیت‌های مسافرتی نو ایالات متحده مقابل ۷ مرزوبوم

دولت ترامپ چندین کشور را در لیست ممنوعیت مسافرتی خویش قرار داد

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند , دولت ترامپ در حیث داراست هفت مرزو بوم مشتمل بر بلاروس , اریتره , قرقیزستان , میانمار , نیجریه , سودان و تانزانیا را به لیست ممنوعیت‌های مسافرتی خویش اضافه کند .

امکان افزوده شدن کشورهای دیگر به این لیست

خبرنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش اعطا کرد , تنی چند از کشورها فقط در بعضی رده‌های صادر شدن ویزا با ممنوعیت مواجه میشوند . براساس گزارش وب‌سایت پولتیکو , لیست این کشورها پایانی نیست و هنوز قابلیت و امکان تغییر تحول موجود هست .

آمار ندادن از کشور هایی که به لیست اضافه خواهد شد

دونالد ترامپ , رئیس‌جمهوری ایالات متحده در مذاکره با وال استریت ژورنال اعلام کرد در اندیشه اضافه کردن کشورهای دیگری به لیست ممنوعیت مسافرتی است ولی به اسم این کشورها اشاره‌ای نداشت . وب‌سایت پولتیکو گزارش بخشید , توقع میرود تا دو شنبه این مسائل روشن شود .

تاثیر این ممنوعیت در رابطه ی آمریکا با دیگر کشورها

چنین اقدامی احتمال دارد رابطه ها آمریکا و کشورهایی که پایین تاثیر این ممنوعیت‌ها قرار میگیرند , تیره خواهد کرد . تحت عنوان مثال , نیجریه تحت عنوان مطرح ترین اقتصاد آفریقا و پرجمعیت‌ترین میهن آن , سهیم ایالات متحده در نزاع با تروریسم است و شهروندان متعددی از آن بومی آمریکا می باشند .

ناکام ماندن کشور های در لیست از تروریسم

یک منزلت ارشد دولت ترامپ مدعا شد , این کشورها از تامین ملزومات امنیتی مشتمل بر پیش بینی ها بیومتریک , اشتراک اطلاعاتی و نبرد با تروریسم ناکام مانده‌اند و با خطر محدودیت در سفر به ایالات متحده مواجه شدند . وزارت امنیت داخلی ایالات متحده البته هنوز اظهارنظری نکرده است . وزارت خارجه ایالات متحده نیز واکنشی نشان نداده است .

منع شدن مقامات قضایی و شهروندان برخی کشورها از جمله ایران

براساس ورژن کنونی ممنوعیت مسافرتی , شهروندانی از کشور ایران , لیبی , ‌ کره‌شمالی , سومالی , سوریه و یمن و همینطور بعضا از مقام‌های ونزوئلایی و بستگانشان از اخذ طیف گسترده‌ای از ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی ایالات متحده منع شدند .

حذف کشور چاد در لیست

اسم مملکت چاد نیز پیشتر دراین لیست قرار داشت ولی در آوریل ۲۰۱۸ حذف شد . شهروندان این کشورها میتوانند با طرح مبادرت حقوقی خواهان کنسل این محدودیت‌ شوند البته تعداد پرونده‌های غالب کم است .

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید