بازدید مجازی از موزه لوور رایگان شد

موزه «لوور» پاریس حدود نیم میلیون شیء از گنجینه آثار خود را در یک بانک اطلاعاتی جامع و جدید در دسترس عموم قرار داد تا به صورت رایگان از آن‌ بازدید کنند.

موزه لوور پاریس در راستای اصلاحات بزرگ خود در حوزه حضور در فضای برخط، یک بانک اطلاعاتی جدید حاوی ۴۸۲ هزار شی از گنجینه این پربازدیدترین موزه جهان تشکیل داده است. بیش از سه چهارم اشیاء موجود در این پایگاه آنلاین، از برچسب حاوی توضیحات و تصاویر مرتبط برخوردارند.

راه‌اندازی این مجموعه برخط پس از آن اتفاق می‌افتد که در یک سال گذشته شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌های سراسری ناشی از آن باعث رونق بازدیدها از وبسایت رسمی موزه لوور شد.

ژان لوک مارتینز مدیر موزه لوور در این باره می‌گوید: این گامی است که چند سالی بود با هدف خدمت به عموم مردم و محققان در تدارکش بودیم. تسهیل دسترسی به گنجینه موزه، قلب ماموریت ماست.

بانک اطلاعاتی جدید لوور علاوه بر اشیایی که در ویترین عمومی این موزه معروف به نمایش گذاشته شده‌اند، اشیایی که در انبار هستند را نیز شامل می‌شود. از جمله آن دویست و پنجاه هزار اثری که پیش‌تر به مرکز پیشرفته این موزه در لیوین واقع در شمال فرانسه منتقل شده بودند.

این پلتفرم برخط همچنین مجموعه موزه دلاکروا که تنها ۱۵ دقیقه با لوور فاصله دارد و تندیس‌هایی از کاخ تویلری در همسایگی این موزه را نیز دربرمی‌گیرد.

تعداد بازدیدکنندگان موزه لوور پاریس که در دوران قرنطینه سراسری فرانسه ۶ ماه تعطیل شد، در سال ۲۰۲۰، از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ و ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۸، به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر کاهش یافت.

حضور گردشگران خارجی به ویژه از مبدا آمریکا، چین، ژاپن و برزیل که معمولا بیش از سه چهارم مجموع بازدیدکنندگان این بزرگترین موزه جهان را تشکیل می‌دهند، در سال گذشته میلادی به صفر رسید.

این را به اشتراک بگذارید!