بازسازی نفرآباد شهرری به سبک معماری ایرانی و اسلامی

معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه ۲۰ تهران – شهرری اعلام کرد: محله نفرآباد شهرری پس از ۲ دهه بلاتکلیفی با تصویب کمیسیون ماده ۵ شهرداری به سبک معماری ایرانی اسلامی احیا و بازسازی می‌شود.

نقی عربی روز سه شنبه در این باره گفت: محله ۱۷ هکتاری نفرآباد در مجاورت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به صورت گورباغ دیده شده و برای احداث آرامستان در حال تملک بود که با تصویب کمیسیون ماده پنج شهرداری از گورستان به مسکونی تغییر کاربری یافت.

وی ادامه داد: با نگاه مدیریت جدید شهرداری منطقه ۲۰ تهران – شهرری و با توجه به قرار گرفتن در مجاورت آستان عبدالعظیم حسنی (ع) مقرر شد؛ این محله با استفاده از معماری ایرانی و اسلامی مورد تاکید مقام معظم رهبری با احداث واحدهای مسکونی متناسب با بافت قدیمی، نما و تاریخچه این محله احیا و بازسازی شود.

این مسئول اظهار داشت: مشاور این طرح سازمان نوسازی شهرداری تهران است که هم اکنون در آن محله دفتر تسهیل گری با هدف اجرای این طرح را ایجاد کرده و کارهایش را انجام می دهد.

عربی یادآور شد: طبق این طرح، سه طبقه جواز مسکونی که لبه های آن به صورت تجاری و اداری مثل بازار امام رضا (ع) مثل یک رواقی به سمت جاده قم و بلوار سلمان فارسی صادر می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه ۲۰ تهران – شهرری اظهار امیداوری کرد، در محله نفرآباد خانه های متناسب با حرم سید الکریم (ع)   و تاریخچه قدیمی اش پایه گذاری و احداث شود.

 

این را به اشتراک بگذارید!