بازگشت گردشگری جهان بعد از قطع زنجیره کووید ۱۹

کرونا به عنوان چالش همگانی

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، گفت: در مواجهه با کووید ۱۹، بر اهمیت رفتارهای مسئولانه و همکاری‌های بین‌المللی تأکید می‌کنیم، این یک چالش همگانی است و همه ما بخشی از راه‌حل هستیم.»

آسیب پذیری تمام انسان ها در برابر کووید ۱۹

در متن پیام زوراب پولولیکاشویلی آمده است: دوستان عزیز، همه‌گیری جهانی کووید ۱۹ چالشی است که باید همگی در کنار هم با آن مواجه شویم. کووید ۱۹ نه مرز می‌شناسد و نه برای کسی تبعیض قائل می‌شود. همه ما به یک اندازه در برابر آن آسیب‌پذیریم. در این شرایط مسئولیت‌پذیری اهمیت بالایی دارد، واکنش ما باید توأم با آرامش، استوار و جمعی باشد.

فرارسیدن زمان همبستگی بین اللملی

در بخش دیگر پیام آمده است: حالا زمان مهربانی و درک متقابل و همچنین زمان همکاری و همبستگی بین‌المللی فرارسیده‌ است. این‌ها ارزش‌هایی هستند که هسته اصلی گردشگری را تشکیل می‌دهند، به این دلیل گردشگری بازهم به کمک مردم و جوامع خواهد شتافت تا از این مشکل عبور کنند.

رعایت مسئولیتمان به‌عنوان یک فرد در جامعه

همچنین در این پیام آمده است: اگر سفر می‌کنید، ایمن و مسئولانه سفر کنید. از انجام هر کاری برای محافظت از خود و دیگران دریغ نکنید. راه‌حل در دستان ماست. تنها با رعایت مسئولیتمان به‌عنوان یک جامعه جهانی، به‌عنوان یک‌نهاد و به‌عنوان یک فرد در جامعه است که می‌توانیم اثر این همه‌گیری جهانی بر روی زندگی‌مان را محدود کنیم. گردشگری دوباره بازخواهد گشت؛ ما قبلاً هم بر فاجعه‌های این‌چنینی پیروز شده‌ایم، و دوباره هم پیروز خواهیم شد.

شیوع ویروس کرونا در ۵۰ کشور

کووید ۱۹ از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات+متحده عربی”>امارات گسترش یافته و تاکنون جان هزاران نفر را گرفته است.

از جمله موارد رعایت بهداشت فردی

پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید