برنامه ریزی ایتالیا برای رونق دهی به گردشگری در پساکرونا

سرگرمی های متفاوت برای مردم در خانه در ایتالیا

دولت ایتالیا برنامه های متعددی برای سرگرم شدن مردم در خانه ها دارد همچنین از حالا برای جذب دوباره گردشگران جهان در تلاشند و اعلام می کنند ما را از دیدن خود محروم نکنید.

تشویق دولت ایتالیا به ماندن در خانه

ایمان روئین دژی از راهنمایان گردشگری ایرانی در ایتالیاست که در جنوب رم زندگی می‌کند و اکنون در قرنطینه خانگی ایتالیا به سر می‌برد. او درباره معیشت راهنمایان گردشگری در ایران و ایتالیا و تمهیداتی که این کشور برای تشویق مردم به خانه ماندن مردم ایتالیا می‌کند در گفتگویی با خبرنگار مهر بیان کرد: آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا رشد صعودی دارد و دولت کل کشور را کاملاً قرنطینه اعلام کرد. چون مردم اوایل اصلاً موضوع کرونا را جدی نمی‌گرفتند و بیرون به کافه‌ها و رستوران‌ها می‌رفتند.

پرداخت وام به تمام مردم ایتالیا با بهره وبی بهره

در ایتالیا نیز راهنمایان گردشگری و مشاغل مرتبط با گردشگری از جمله آژانس‌ها تعطیل شده‌اند دولت به همه مشاغلی که تعطیل شده‌اند وام می‌دهد البته این وام‌ها به اندازه ایران بهره ندارد و تنها شاید یک دهم ایران برای بازپرداخت آن بهره بگیرند و یا اصلاً نگیرند. به مردم در بازپرداخت وام و یا بهره آنها کمک می‌شود.

بیمه بودن راهنمایان گردشگری و دریافت بیمه بیکاری

روئین دژی با بیان اینکه در ایران ۱۲ هزار راهنمای گردشگری بیکار شده‌اند گفت: اینجا هم درباره کمک به راهنمایان گردشگری تصمیمی گرفته نشده است اما تفاوتش با ایران این است که راهنمایان گردشگری در اینجا بیمه هستند و می‌توانند بیمه بیکاری بگیرند. از طرفی چون همیشه در ایتالیا توریست وجود دارد آنها نگرانی ندارند و می‌دانند که پس از این ایام می‌توانند باز هم کار کنند و باز هم توریست به اندازه کافی به ایتالیا می‌آید.

تبلیغ گردشگری در ایتالیا برای بعد کرونا

وی تصریح کرد: مردم ایتالیا اصطلاحی دارند که می‌گویند رم و میلان مانند کویر شده است چون در طول تاریخ سابقه نداشته که همه جا تعطیل باشد و کسی به خیابان‌ها نرود. ایتالیا به فکر برند خود هست و از الان هم تبلیغ می‌کند که تورهای گردشگری پس از کرونا ادامه داشته باشد.

به عقب انداختن تورهای گردشگری سیاست خوب دولت ایتالیا

آنها از گردشگران می‌خواهند که تورهای خود را کنسل نکنند بلکه عقب بیندازند. آنها به گردشگران می‌گویند که ما را از دیدن خودتان محروم نکنید ایران هم باید بتواند چنین سیاستی داشته باشد همانطور که ایتالیا از الان به فکر دوره پس از کروناست.

مردم ایتالیا آنلاین به دیدن موزه میروند

روئین دژی بیان کرد: وزارت فرهنگ و گردشگری ایتالیا اعلام کرده که فرهنگ هیچ وقت متوقف نمی‌شود به همین دلیل مدیران موزه‌ها به تنهایی آثار موزه‌ای را توضیح می‌دهند و آن را به صورت آنلاین در اختیار کاربران گذاشته‌اند تا مردم در خانه‌هایشان به دیدن موزه‌ها بروند. قرار نیست اگر موزه‌ای بسته شد، دیگر کسی تئاتر و یا موزه نبیند. بلکه می‌توان از این فرصت برای از بین بردن نواقص استفاده و یا ضعف‌ها را تقویت کرد.

سرمایه گذاری آزانس ها برای تورهای کوتاه مدت

وی درباره تغییر سفرها بعد از کرونا نیز گفت: احتمال دارد که سفرها بعد از این به صورت تکی و یا با تعداد کم برگزار شود. آژانس‌های می‌توانند روی تورهای شخصی و یا کوتاه مدت سرمایه گذاری کنند و یا اینکه موزه‌ها تا مدتها باید بتوانند تعداد کمتری بازدیدکننده داشته باشند کاری که اینجا هم روی آن برنامه ریزی می‌شود.

افراد حق ندارند به جز موارد ضروری از خانه‌ها خارج شوند

وی در ادامه بیان کرد: اکنون افراد حق ندارند به جز موارد ضروری از خانه‌ها خارج شوند. این کارهای ضروری مانند خرید لوازم ضروری و خورد و خوراک و نیازهای اولیه است. یا اگر نتوانند دورکاری کنند و یا نتوان کاری را در داخل خانه انجام داد اجازه خواهند داشت از منزل بیرون بروند.

پرداخت ۲۶۰ یورو جریمه برای افرادی که به جز موارد ضروری از خانه خارج میشوند

اگر هم کسی از خانه خارج شود باید از قبل و از طریق اینترنت نامه خوداظهاری که وزارت کشور آن را در اختیار افراد قرار می‌دهد پر کند و دلیل خروج خود را از منزل بنویسد. در این صورت اگر به بیرون رفت و پلیس او را دید باید این برگه را نشان دهد. در غیر این صورت باید حداقل ۲۶۰ یورو جریمه بپردازد.

قوانین خاص ایتالیا

وی افزود: اگر کسی به سوپرمارکت می‌رود از هر خانواده باید تنها یک نفر برود و در صف‌هایی که از یکدیگر فاصله زیادی دارند قرار بگیرند همه باید ماسک بزنند و خریدشان را برای یک هفته تا ده روز انجام دهند.

ارتباط برقرار کردن و خرید مردم به صورت اینترنتی

یا اینکه با دوستان و آشنایان خود تماس تصویری برقرار می‌کنند بنابراین به دیدن همدیگر نمی‌روند. بیشتر خرید مردم و یا کارهای آنها به صورت اینترنتی انجام می‌شود. البته باید گفت که زیرساخت اینترنت و سرعت در اینجا خوب است و مردم می‌توانند راحت آنلاین باشد.

تعطیلی تمام مراکر در این کشور

روئین دژی گفت: همه فرودگاه‌ها و مراکز گردشگری و تفریحی و رستوران‌ها در ایتالیا تعطیل است و مردم می‌دانند که حتی اگر بیرون بروند خبری نیست. مدارس نیز تعطیل است و دانش آموزان در خانه به صورت آنلاین آموزش می‌بینند چون برای آنها پلت فرمی طراحی شده است.

آموزش وبرگزاری کلاس به صورت آنلاین

من با خانواده‌ای تلفنی صحبت می‌کردم که می‌گفت فرزندش همین الان هم مانند همیشه در حال انجام تکالیف مدرسه است. بنابراین بچه‌ها از درس‌هایشان عقب نیفتادند. در این روزها برگزاری دورهای آموزشی و آنلاین رونق زیادی پیدا کرد. حتی برخی از آنها نرخ دوره‌های آموزشی خود را پایین آوردند و تنها خواستند که مردم در خانه‌هایشان این آموزش‌ها را ببینند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید