نمایشگاه بزرگ گردشگری جهان پس از ۵۴ سال لغو شد

بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از ۵۴ سال لغو شد

بزرگترین نمایشگاه گردشگری دنیا پس از ۵۴ سال کنسل شد

لغو نمایشگاه ITB  به علت شیوع کرونا

نمایشگه ITB برلین به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری در جهان از سوی دولت فدرال آلمان و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای اولین بار پس از ۵۴ سال لغو شد.

لغو این مراسم از سوی دولت آلمان

نمایشگه گردشگری آلمان قرار بود از ۱۴ اسفند ماه در شهر برلین به مدت ۵ روز برگزار شود. برای برگزاری این نمایشگاه هزینه‌های زیادی شده بود و بسیاری از کشورها نیز حضور داشتند. حتی ایران نیز قرار بود در این نمایشگه پاویون داشته باشد اما به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این نمایشگه پس از چندین دوره برگزاری، از سوی دولت آلمان لغو شد.

برنامه ریزی گردشگری در سال ۲۰۲۰

این در حالی است که پیش از این وقایع مهم تاریخی دیگر در جهان نتوانسته بودند جلوی برگزاری این نمایشگه گردشگری بزرگ را بگیرد.در نمایشگه گردشگری برلین بیش از ۲۰۰ هزار تورگردان، فعال گردشگری، ایرلاین، هتلدار و… از بیش از ۱۸۰ کشور جهان شرکت می‌کردند تا برای گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی و مخاطبانی برای خود جذب کنند.

لغو این مراسم با وجود خسارت مالی زیاد

مسئولان بهداشت دولت آلمان از مسئولان نمایشگه گردشگری خواسته بودند تا در فضای سربسته نمایشگاه سلامت شرکت کنندگان را تضمین کنند. اما از آنجا که شرکت کنندگان از کشورهای بسیاری در یک بازه زمانی کوتاه به نمایشگاه می‌آمدند متولیان ترجیح دادند تا برای سلامت شهروندان آلمانی و شرکت کنندگان امسال این نمایشگاه را به رغم خسارت‌های فراوان دولت‌ها و کشور آلمان برگزار نکنند.

لغو این مراسم برای اولین بار در جهان

سایت نمایشگاه گردشگری برلین چند ساعت پیش اعلام کرده بود که ساعت ۲۰ امشب ۲۸ فوریه تصمیم گیری برای لغو و یا ادامه برگزاری نمایشگه را اعلام می‌کند که در نهایت در بیانیه‌ای نوشت: براساس تصمیم دولت فدرال آلمان این نمایشگاه برای اولین بار در تاریخ گردشگری جهان برگزار نخواهد شد.

ریسک بیشتر کشورها برای شرکت در این مراسم

چین ایران ایتالیا و کره جنوبی از نظر برگزار کنندگان این نمایشگه جزو کشورهایی بود که دارای ریسک بیشتری برای شرکت در نمایشگه بودند از ایران نیز اهالی شهر قم این حساسیت را داشتند به نحوی که اسم این استان نیز در فهرست نمایشگاه آورده شده است.

ورود به کشور آلمان همراه با کارت سلامت

مسئولان نمایشگه برلین پیش از این اعلام کرده بودند که شرکت کنندگان از این کشورها باید هنگام ورود به آلمان کارت سلامت داشته باشند و ممکن است هنگام ورود از آنها سوالاتی شود.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید