بوشهر میزبان بزرگترین موزه جنوب کشور

موزه بوشهر

محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در آیین گشایش این موزه با اشاره به ویژگی‌های موزه منطقه‌ای خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: در این موزه به عنوان بزرگترین موزه جنوب کشور آثار مهم طبیعی، محیطی و تاریخی منطقه خلیج فارس نگه‌داری می‌شود.

به گفته وی، موزه منطقه‌ای خلیج فارس در زمینی به مساحت ۸ هکتار با زیربنای ۳ هزار ۲۰۰ متر مربع ساخته شده است.

در این موزه آثار مهمی از جمله ادوات نظامی دریایی و کشتی پرسپولیس نخستین ناو جنگی ایران با قدمت بیش از ۱۲۵ سال مربوط به دوره قاجاریه نگه‌داری می‌شود.

وی با بیان اینکه این موزه دارای انواع گالری نمایشی و بیش از ۲ هزار اثر است خاطر نشان کرد: در موزه منطقه‌ای خلیج فارس بوشهر آثار دیرینه شناسی خلیج فارس مربوط به دوره‌‌های مختلف تاریخی از جمله هخامنشی، اشکانی، ساسانی، قاجار و معاصر ارائه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر بیان کرد: در این موزه آثار باستان‌شناسی زیر آب دریا، موسیقی کرانه‌های خلیج فارس و صنعت نفت، گاز و انرژی ارائه شده است.

علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر خود به استان بوشهر به مناسبت دهه فجر، مرکز گردشگری درسا، پروژه گذر رفیعی رشیدی بافت تاریخی بوشهر، بازارچه صنایع‌دستی را افتتاح کرد و گشایش یک هتل و ۸ پروژه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر از دیگر برنامه های اوست.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید