بیش از ۷۰ میلیارد تومان هزینه سفر به ایرانیان برگردانده شد

بیش از ۷۰ میلیارد تومان هزینه سفر به ایرانیان برگردانده شد

بیش از ۷۰ میلیارد تومان هزینه سفر به ایرانیان برگردانده شد

عودت ۷۰میلیارد تومان به هموطنان از سوی فعالان گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بیش از ۷۰ میلیارد تومان هزینه سفر هموطنان از سوی فعالان گردشگری عودت داده شد.

درخواست مردم برای لغو سفرهای خود

ولی تیموری، گفت: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با همکاری و همراهی مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری تا کنون بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان از وجوه پرداختی توسط مردم و گردشگران، حسب درخواست آنان برای لغو سفرهای خود، برگردانده شده است.

موکل کردن سفر به زمان دیگر

وی ضمن تشکر از همکاری خانواده صنعت گردشگری کشور از هموطنان عزیز و گردشگران نیز درخواست کرد شرایط اقتصادی خاص فعالان گردشگری را نیز در این مقطع مدنظر قرار داده و در صورت امکان به جای اخذ نقدی وجوه خود، سفر را به زمان مناسب‌تری موکول نمایند.

همکاری مردم و  مسئولان برای عبور از این وضعیت

معاون گردشگری خاطرنشان کرد: با این حال تاسیسات گردشگری با رعایت اخلاق حرفه‌ای، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را با دقت و جدیت عمل نمایند.وی همچنین همراهی لازم با مردم و مسئولان کشور برای عبور از این مقطع حساس را لازم و ضروری اعلام کرد.

عبور از مسیر بحران به زودی

تیموری در پایان سازوکار ملی اعلام شده از جمله استمهال تسهیلات بانکی، مالیات، حق بیمه کارفرمایی و همچنین قبوض حامل‌های انرژی فعالان و تاسیسات گردشگری از جمله حوزه گردشگری موثر اعلام کرد که به زودی با تکمیل آن مسیر عبور از این بحران ترسیم می شود.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید