تاریخ دانان و “انگیزه سیاسی” دولت هند برای تغییر نام های اسلامی

تاریخ دانان و "انگیزه سیاسی" دولت هند برای تغییر نام های اسلامی

 

عیار اقتصاد – فشار هند برای تغییر اسم مکان اسلامی از لحاظ سیاسی شگفت انگیز است.

 

دولت هند در حال عوض کردن نام مکان های عمومی

دولت‌های فدرال و ایالتی در هند در حال حاضر در حال عوض کردن نام مکان‌های عمومی نمادین برای مدتی هستند. یک مکان جدید در این فهرست در شهر آگرا، که منزلگاه یکی از هفت شگفتی دنیا است، می‌باشد.

 

تغییر نام شهر اگرا به آگروان

اسپاتنیک نوشت: خیلی سریع ، توریست‌ها به دیدن  از اعجاز فرهنگی هند می آیند و ممکن است دیگر قادر به ارتباط آن با آگرا نداشته باشند، زیرا دولت هند در فکر تغییر نام شهر به نام Agravan  آگروان  است.

طبق  گزارش رسانه‌ها، بیش از ۱۰۰ شهر و شهر در این کشور تغییر نام داده‌اند.

 

دلیل مهم بودن این فرآیند چیست و دولت هند به دنبال کسب چه چیزی است؟

عرفان حبیب، مورخ معروف  هندی، گفت که تغییر نام میراث عمومی، درک عجیبی از گذشته به لحاظ حس قربانش شدن را نشان می‌دهد.

 

خنثی کردن گذشته ی قرون وسطایی  دولت هند

او اظهار میکند : ” بعضی افراد آن را در شرایط بسیار جمعی تعریف می‌کنند. حبیب گفت: ” آن‌ها قصد دارند هر چیزی که مربوط به گذشته  قرون‌ وسطایی  دولت هند داشته باشد را خنثی کنند.”

 

عوض کردن نام پدیده جدید نیست

قبلاً، دولت‌های گوناگون از جمله کسانی که رهبری حزب بهاراتیا را هدایت می‌کردند، که نخست‌ وزیر هند نارندار مودی به آن تعلق دارد، به مکان‌های عمومی مختلف در سراسر کشور تغییر نام داده‌است. بسیاری از این مکان‌ها “اصلیت اسلامی” دارند، ” تاریخ یک موضوع حزبی است. در حالی که بعضی از آن‌ها همانند این هستند، برخی دیگرنه. این به آن معنا نیست که شما با گذشته خود کنار آمده‌اید. این مورخ گفت: ” با این حال، تغییر نام یک پدیده جدید نیست که در پی آن تنها توسط آنها یا اوتار پرادش رخ داده‌است.

تغییر نام شهر گوروگرام توسط دولت هند

در سال ۲۰۱۶، شهر معروف فن‌آوری اطلاعات در ایالت هاریانا به نام گوروگرام Gurugram ب یاد شخصیت اسطوره‌ای هندو نام گورو Dronacharya نامگذاری شد. به طور مشابه، الله آباد غنی، که به یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا معروف بود ، در ماه ژانویه عوض شد.

 

هدر رفتن پول مردم در پی عوض کردن نام

حبیب گفت: ” تاثیر عوض کردن  نام امروز نه تنها در نسل‌های آینده که این ایده کاذب گذشته را آموزش خواهند داد، دیده نخواهد شد.” در همین حال، سید جمال حسین، رئیس سابق تحقیق باستان‌شناسی هند، گفت که تغییر نام شهرها و شهره‌ای مهم نه تنها به طبیعت متنوع این کشور آسیب خواهد رساند، بلکه باعث هدر رفتن پول مردم می شود.

 

تغییر نام ۲۵ مکان از هند

وی گفت: ” عوض کردن نام دوباره مناطق به هیچ جایی منجر نمی‌شوند، اما قطعاً یک هدر دادن پول مردم است. این تغییر باید در همه اسناد دولتی و انتشارات آموزشی انجام شود که منجر به هدر دادن پول مالیات دهندگان می‌شود.” در سال ۲۰۱۸، دولت هند تغییر نام تقریباً ۲۵ مکان در کشور را قبول کرد. وزارت کشور فدرال، از جمله ناحیه فیض‌آباد در اوتار پرادش به عنوان آیودرا – جایی که اختلاف عنوان زمین بین هندوها و مسلمانان رخ داد. طبق افسانه هندوها، Ayodhya زادگاه لرد رام بود.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید