تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می‌شود

تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می‌شود

پاک شدن اثرات منفی علیه ایران با ورود گردشگران خارجی

تبلیغات منفی علیه ایران در رسانه های آمریکایی

سفیر اکوادور در ایران اعتقاد دارد، تبلیغات منفی برخی از رسانه‌ها خصوصا رسانه‌های آمریکایی باعث شده تا تصویر واقعی ایران به دنیا اطلاع‌رسانی نشود و چهره و تصویری که از ایران به سایر کشورها معرفی می‌شود تصویر مخدوشی است.

مهربانی کشورایران با گردشگران خارجی

به‌گزارش میراث‌آریا، الخاندرو اورتگا اعتقاد دارد ایران کشور امنی است و مردم ایران با گردشگران خارجی مهربان هستند. او می‌گوید: «اگر چهره واقعی ایران، امنیت موجود و مهمان‌نوازی و خون‌گرمی مردم به کشورهای مختلف دنیا به‌درستی معرفی و اطلاع‌رسانی شود، به‌طور حتم گردشگری ایران می‌تواند رونق بیشتری گیرد.»

ایران کشوری امن و دوست داشتنی

او ایران را بسیار عالی توصیف می کند و می گوید “سه سال است که به‌عنوان سفیر در ایران زندگی می‌کنم، ایران فوق‌العاده است و اینجا را دوست داردم، همچنین مردم ایران و فرهنگ بی‌نظیری که دارد، کشوری که ۲۵۰۰ سال فرهنگ دارد و مردم با خارجی‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند.

شناخت غلط دنیا راجب ایران

کمی سخت است که بگویم اکوادور چقدر ایران را می‌شناسند ، ما بسیار به آمریکا نزدیک هستیم و مردم با توجه به خبرهایی که درباره سیاست‌های ایران می‌خوانند شناخت پیدا کرده‌اند، اما اگر به ایران سفر کنند می‌فهمند که چندان صحت ندارند و ایران کشور خوب با فرهنگی غنی است.

خشونت خیابانی در اکوادور

فکر می‌کنم مردم اکوادور برای سفر به ایران احساس امنیت می‌کنند. ما در اکوادور با خشونت خیابانی درگیر هستیم و افراد مسلح در آنجا به‌راحتی تردد می‌کنند و ممکن است جان شما درخطر باشد، اما ایران این‌گونه نیست.

تبلیغ بیشتر مناطق گردشگری ایران

فکر می‌کنم ایران باید بیشتر روی جاذبه‌های گردشگری‌اش مانور بدهد. شما در ایران هستید و همه این اطلاعات را دارید اما بیرون از کشور باید تبلیغ شود. همان‌طور که گفتم مردم کشور من به رسانه‌های غربی دسترسی بیشتری دارند.

هزنه ی زیاد سفر به ایران

با توجه به مسافت طولانی و هزینه بالای سفر، تعداد کمی تمایل دارند که به ایران سفر کنند مگر گردشگرانی که تمایل زیادی به سفرهای طولانی داشته باشند. البته برای سفر به ایران باید حداقل دو هفته زمان اختصاص دهند، چراکه در چند روز نمی‌توان ایران را دید. اما اگر تورهای ترکیبی مانند ترکیه و ایران وجود داشته باشد، امکان بیشتری برای جذب گردشگر وجود دارد.

شباهت فرهنگ ایران و اکوادور

به‌دلیل مسئله لغو روادید برای اتباع ایرانی، البته برای مدت‌ کوتاه، از این کشور گردشگرانی داریم. در اکوادور حدود هزار ایرانی زندگی می‌کنند و افراد زیادی برای دیدن آن‌ها به اکوادور می‌آیند. ازنظر فرهنگی نیز شباهت‌های اندکی داریم، به‌ویژه درخصوص روابط میان اعضای خانواده، ازاین‌رو افرادی که اینجا زندگی می‌کنند تفاوت زیادی با ایران احساس نمی‌کنند.

برطرف شدن مشکل مردم اکوادور در ورود به ایران

البته مهر ورود به ایران در پاسپورت، باعث نگرانی مردم اکوادور می‌شود ، به‌دلیل نزدیکی ما به کشور ایالات‌متحده، بسیار از افراد محلی برای کار به‌ آنجا می‌روند و وجود این مهر ممکن است برایشان مشکل ورود به آمریکا و کار درست کند. با تمهیدی که دولت ایران اندیشیده این مشکل تا حد زیادی مرتفع شده است.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید