ترکیه چشم براه راه اندازی تورهای مشترک با ایران

ترکیه چشم براه راه اندازی تورهای مشترک با ایران

ترک ها چشم براه راه اندازی تورهای مشترک با ایران

تبادل نظر در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌و‌سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی فرصتی بود تا فعالان گردشگری داخلی و خارجی با حضور در این نمایشگاه با یکدیگر به تبادل نظر و تبادل تجربه بپردازند.

حضور شخصیت های برجسته در این نمایشگاه

در این میان حضور برخی از شخصیت‌ها و مقامات بین‌المللی فرصتی ایجاد کرد تا از نزدیک با جاذبه‌های گردشگری و صنایع‌دستی ایران آشنا شوند و زمینه‌های تقویت همکاری ایران با این کشورها در حوزه گردشگری بیش از پیش فراهم شود.اوغوز تونجای گورور نماینده سازمان توسعه آناتولی شرقی (شامل ۱۴ استان) یکی از شخصیت‌هایی بود که از این نمایشگاه بازدید کرد.

وان استان گردشگریه کشور ترکیه

وی گفت: “از آنجایی که استان‌هایی مانند وان و حکاری مقاصد جدیدی برای گردشگران ایرانی هستند، سیاست‌های خاصی برای جذب گردشگر به این مناطق ایجاد شده است.در مناطق مختلف ترکیه سازمان‌های توسعه، همکاری زیادی با مردم دارند و سازمان تحت پوشش من هم از این همکاری بهره می‌برد.

وجود روابط سیاسی بین دو کشور

حدود ۸۰ کیلومتر از مرز مشترک ایران و ترکیه تحت پوشش این سازمان است.  بین این دو مرز سال‌های سال روابط سیاسی، تجاری و فرهنگی برقرار بوده و ما برای همکاری مداوم و فی ما بین این دو کشور تلاش می‌کنیم، البته روابط متقابل است. مسلما می‌خواهیم که از ایران گردشگر داشته باشیم اما دوست داریم گردشگران ترک را هم به ایران بفرستیم.

یادگیری زبان فارسی در استان وان

توریسم فقط برقراری روابط تجاری نیست، ارتباط‌ های فرهنگی نیز شامل آن می‌شود که یکی از اهداف سازمان ما نیز هست.  وان نیز استان بسیار زیبا، ساکت و آرامی است و حدود چند سال است که مردم آن در حال یادگیری زبان فارسی هستند، چرا که این دو منطقه از نظر فرهنگی شباهت زیادی دارند.

رفت و آمد آسان در مرز بین ایران و ترکیه

در اروپا بین کشورها برای تردد مانعی وجود ندارد و مرزها برای اروپایی‌ها باز است و رفت و آمد ساده است، ما هم تمایل داریم که این نوع رفت و آمد بین ایران و ترکیه نیز امکان‌پذیر باشد. حداقل بین استان آنادوی شرقی و ایران می‌توان این کار را انجام داد. درواقع نگاه ما به این نوع روابط بین کشورهای منطقه است و ما به عراق، سوریه، آذربایجان و … نیز فکر می‌کنیم.

تشکیل وب سایت برای آسان شد رفت و آمد

برای اینکه سفر ایرانی‌ها به این استان راحت‌تر انجام شود فرمانداری، شهرداری و سازمان توسعه آنادوی شرقی با هم همکاری می‌کنند و کارگروهی به نام ایران تشکیل داده‌اند و وب سایتی به نام وان زیباست را راه‌اندازی کرده‌اند که به زبان فارسی است.

استقبال از راه اندازی سایت برای معرفی وان

این سایت برای معرفی استان وان است و اطلاعاتی برای اقامت، تحصیل یا کار ایرانی‌ها.درباره تورهای مشترک بین ایران و ترکیه می توان گفت که در تئوری این امر مطلوب ماست و درصورتی که متخصصان این نوع گردشگری را راه‌اندازی کنند، از آن استقبال می‌کنیم.”

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید