توریسم سرزمین آفریقا مغرب رکورد زد

توریسم سرزمین آفریقا مغرب رکورد زد

توریسم سرزمین آفریقایی مغرب رکورد زد

۱۳ میلیون توریست در شمال آفریقا

کشور مغرب در شمال آفریقا به یکی‌از جاذبه های توریسم تبدیل شده‌است , به‌طوری که طبق آمار قانونی , ۱۳ میلیون توریست در سال ۲۰۱۹ از این میهن دیدن کردند که ۵ . ۲ درصد بیش تر از سال گذشته از آن است .این تعداد مشتمل بر مغربی هایی است که حدود نیمی از بازدیدکنندگان در سال از این سرزمین را تشکیل می دهند .

افزایش  آمد گردشگری در این منطقه

براساس اعلام دیدبان توریسم مغرب , درآمدهای توریسم در سال ۲۰۱۹ در مرز و بوم مغرب به ۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار رسید , در حالی که‌این رقم در سال پیشین از آن , ۷ میلیارد و ۵۸۰ میلیون دلار بود .

به صرفه بودن ارتباطات هوایی در آفریقا

به نقل از خبرگزاری فرانسه , دیدبان مزبور این ارتقا را به بازارهای دست اولیه مرزوبوم مغرب یعنی فرانسه و اسپانیا نیست اعطا کرد .
مرزو بوم آفریقایی مغرب از ارتباطات هوایی نفع میبرد به گونه ای که پروازهای ارزان ارزش این میهن , مسیرهای نوای را به اروپا می گشاید .

توریست ۱۰ درصد ناخالصی را به خود اختصاص داده

توریسم حدود ۱۰ درصد از ایجاد ناخالص داخلی مغرب را به خویش اختصاص داده و یکی منابع حیاتی ارز فرنگی این سرزمین در کنار صادرات و محموله هایی است که برای مغربی های بیرون از این میهن ارسال می شود .

قرار گرفتن ۹ مکان مملکت غرب در یونسکو

مرز و بوم مغرب بیشتراز هر جای دیگری در مجموعه کشور ها آفریقا در فهرست ارثیه جهانی اداره آموزشی , ‌ علمی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو ) قرار گرفته است .۹ مکان در مملکت مغرب در فهرست یونسکو قرار گرفته و با اعتنا به شرایط این اماکن , قابلیت و امکان تماشا از آن در جریان یک هجرت آماده است .

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید