توسعه گردشگری سلامت در مشهد دنبال می‌شود

توسعه گردشگری سلامت در مشهد دنبال می‌شود

توسعه گردشگری سلامت در مشهد دنبال می‌شود

برنامه نهاد رونق و توسعه گردشگری

مشاور وزیر و رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت: رونق و توسعه گردشگری سلامت یکی از برنامه‌های این نهاد است و کلانشهر خراسان رضوی در این زمینه از قابلیت‌های بسیار برخوردار می‌باشد.

دایر بودن بیمارستان ها در خراسان رضوی

محمد بهشتی منفرد در حاشیه دیدار با سرکنسول ترکیه در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون ۱۷ بیمارستان و مرکز درمانی در مشهد ویژه گردشگری سلامت با امکانات و پزشکان مجرب دایر است.

ورود گردشگران سلامت در مشهد

وی ادامه داد: در حال حاضر گردشگران سلامت از کشورهای مختلف به ویژه عراق، بحرین و کویت به مشهد مقدس سفر می‌کنند و در جهت توسعه این صنعت گردشگری از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

ترکیه قطب گردشگری منطقه

وی گفت: کشور ترکیه نیز یکی از قطب‌های گردشگری منطقه است و از توانایی‌ها و قابلیت‌های بسیار در این خصوص برخوردار است لذا با این کشور در حیطه گردشگری سلامت تبادل و تعامل اطلاعات خواهیم داشت.

افزایش و رونق ورود گردشگر از ترکیه به خراسان رضوی

بهشتی منفرد افزود: هم‌اکنون سطح روابط ایران و ترکیه از جایگاه خوبی برخوردار است اما در حوزه ورود گردشگر از ترکیه به  مشهد و ایران باید رونق بیشتری صورت گیرد، چراکه اکنون سالانه ۲ هزار گردشگر ترک به مشهد سفر می‌کنند که در برابر آمار میلیونی ورودی گردشگران ایرانی به ترکیه رقم ناچیزی است.

دیدار با سرکنسول های کشورای همسایه

وی که طی هفته‌ های اخیر مسوولیت نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور را بر عهده گرفته است ادامه داد: طی سه هفته اخیر دیدارهایی با سرکنسول‌های ترکمنستان، عراق، افغانستان و ترکیه با هدف گسترش روابط و توسعه همکاری‌ها با محوریت مشهد و خراسان رضوی داشته‌ام.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید