ثبت جهانی راه‌آهن شمال به جنوب جمهوری اسلامی ایران در سال۲۰۲۰

ثبت جهانی راه‌آهن شمال به جنوب جمهوری اسلامی ایران در سال2020
«راه‌آهن شمال به جنوب» ثبت ملی جمهوری اسلامی ایران در سال۲۰۲

ثبت جهانی راه آهن شمال به جنوب

معاون وزارت به جا مانده فرهنگی توریسم و صنعت های دستی اذعان کرد : پرونده ثبت جهانی سامانه ریلی شمال به جنوب در سال ۲۰۲۰ کامل شدن شده‌است و در یک سری ماه آتی سود آن اعلام می‌گردد .

ثت جنگل های هیرکانی در سال ۲۰۱۹

محمدحسن طالبیان در گفت‌وگو با عجم , ‌ در رابطه پروژه‌های ثبت ملی در یونسکو اظهار داشت : هرمورد از کشورها میتوانند هر ساله یک اثر ارگانیک و یا این که صنعتی را تحت عنوان ثبت جهانی به یونسکو معرفی نمایند و مرز و بوم ما هم در سال‌های اخیر سالانه یک ثبت جهانی داشته است که در سال ۲۰۱۹ جنگل‌های هیرکانی به ثبت رسید .

معرفی راه آهن شمال به جنوب به یونسکو به عنوان ثبت ملی

او ابلاغ داشت : در سال ۲۰۲۰ نیز کریدور راه آهن شمال به جنوب تحت عنوان ثبت ملی کشور ایران به یونسکو معرفی شده‌است و بازرسان هم از این کریدور بازدیدی داشته‌اند و پرونده آن کامل شدن شده‌است و به زودی حاصل این بررسی اعلام خواهد شد .

ثبت پرونده اورامانات کرمانشاه

نائب رئیس به جا مانده فرهنگی وزارت به جا مانده فرهنگی توریسم و صنعت های دستی در رابطه ثبت ملی سال ۲۰۲۱ هم ابلاغ داشت : پرونده اورامانات کرمانشاه را برای طی روند ثبت جهانی آغاز کرده‌ایم و به زودی بازرسان یونسکو از این جاذبه ارگانیک مرز و بوم تماشا خواهند کرد و امید است هر چه سریع‌تر بتوانیم فرآیند کامل شدن پرونده آن را انجام دهیم .

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید