جزیره جادویی در دریای چین به‌دنبال غلبه بر ویروس کرونا

جزیره جادویی در دریای چین به‌دنبال غلبه بر ویروس کرونا

جزیره جادویی در دریای چین به‌دنبال غلبه بر ویروس کرونا

جزیره ججو یک مقصد گردشگری مورد علاقه ی مردم کره

جزیره جِجو به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره کُره، مدت‌هاست که به لطف ویژگی‌های طبیعی و امکانات اقامتی ساحلی، مقصد تفریحی مورد علاقه مردم کره شده است. غارها، آبشارها، موزه‌ها، بازارها، سواحل ماسه سفید، کوه آتشفشان و غذاهای خاص، این جزیره را به یک مقصد گردشگری مطلوب تبدیل کرده است.

بیوگرافی این جزیره

ججو Jeju جزیره‌ای است که در ۶۴ کیلومتری ساحل جنوبی کشور کره جنوبی، جایی بین دریای زرد و دریای چین شرقی قرار دارد. سه مؤلفه اصلی با این جزیره همراه است: سنگ‌ها، باد و غواصان زن که هن‌یو نامیده می‌شوند.

ساخت سنگ های صخره ایی از سنگ های بازالت

به گزارش ایسنا، مردم ججو از قدیم با استفاده از سنگ‌های صخره‌ای، دیوارهایی می‌ساختند که راه بادهای شدید را مسدود کند. دالهاروبانگ Dolharubang که به نمادی از ججو تبدیل شده است، در واقع مجسمه‌ای سنگی است که از سنگ‌های بازالت ساخته شده است. عنصر دوم، یعنی باد هم مردم را به گشت و گذار دعوت می‌کند. در حقیقت، موج‌سواران روی امواج، یک منظر همیشگی در ججو هستند.

جالب ترین جنبه ی این جزیره

آخرین مؤلفه، یعنی هن‌یو haenyeo، احتمالاً جالب‌ترین جنبه‌ی جزیره است. کلمه haenyeo به‌معنی “زن دریا” به کارگران زنی اشاره دارد که شغلشان جمع‌آوری غذاهای دریایی و جلبک است. آنان بسته به میزان تجربه و سابقه‌ی خود، به سه گروه طبقه‌ی بالا، متوسط ​​و پایین تقسیم می‌شوند. آن‌ها درواقع به‌مرور یاد می‌گیرند که تنفس خود را در زیر آب کنترل کنند.

حمایت دولت کره از زنان

از سال ۱۹۷۰ دولت کره سعی کرده است با تهیه‌ی لباس‌های مخصوص زنان و یارانه‌ی بیمه‌های پزشکی، از زنان غواص حمایت کند، اما هر ساله تعداد آن‌ها کاهش می‌یابد.

ابزارهای مورد نیاز زنان

وسایلی که زنان از آن استفاده می‌کنند نیز به سه دسته تقسیم می‌شود: ابزار دستی (چاقو ، سجاف کوچک ، و قرقره) ، تجهیزات جمع‌آوری (سبد و شناور) و لباس غواصی. آن‌ها هنگام غواصی از تکنیک‌های تنفس منحصر به فردی استفاده می‌کنند که از این طریق با یکدیگر نیز ارتباط برقرار می‌کنند.

این جزیره عضوی از ژئوپارک

علاوه بر این‌ها، ژئوپارک جزیره‌ی ججو به‌عنوان عضوی از شبکه‌ی جهانی ژئوپارک‌ها در ۴ اکتبر ۲۰۱۰ به ثبت رسیده است. یک ژئوپارک قلمرویی است شامل یک یا چند مکان با اهمیت علمی، که نه تنها با ویژگی زمین‌شناسی، بلکه با ویژگی‌های باستان‌شناسی، اکولوژیکی یا فرهنگی نیز شناخته می‌شود.

برنامه ی بین المللی ژئوپارک یونسکو

برنامه‌ی بین‌المللی ژئوپارک یونسکو (GGN) با نیت ارتقاء ارزش سایت‌های ثبت‌شده، با اهداف علمی زمین و در عین حال ایجاد اشتغال و ترقی توسعه اقتصادی منطقه‌ای انجام می‌شود. ضمن آن‌که برنامه‌ی ژئوپارک یونسکو با هماهنگی با میراث جهانی یونسکو همکاری می‌کند.

کاهش بازدید مردم به علت شیوع ویروس کرونا

اگرچه شیوع ویروس کرونای جدید از چین که در نزدیکی جغرافیایی این منطقه قرار دارد، بازدیدهای مردم را از ججو کاهش داده است، اما مسولان جزیره امیدوارند که بهار در جزیره با انبوه شکوفه‌ها از گردشگران استقبال کند.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید