جشن سال نو چینی در ایران|چینی هاسال نو را در بهمن ماه جشن میگیرند

جشن سال نو چینی در ایران|چینی هاسال نو را در بهمن ماه جشن میگیرند

عیار اقتصاد – ایران امسال هم همان روال سال گذشته را ادامه داده و از چینی ها دعوت کرد که سال نوی خود را در کشورمان جشن بگیرند.

جشن سال نو چینی ها

چینی ها، سال نو را در بهمن ماه جشن می گیرند. در طی این ایام دو هفته ای که یکی از مهمترین تعطیلات ملی این کشور را تشکیل می دهد شمار زیادی از اهالی این کشور یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری به اقصی نقاط جهان سفر می کنند.

در کدام کشورهای چینی جشن گرفته میشود

در بیشتر کشورهایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، عید چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره شمالی و کره جنوبی، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد.

دعوت نامه ی ایرانیان برای برگزاری جشن چینی ها

به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چندی پیش در جریان سفر به چین در مصاحبه‌ای که با برخی شبکه‌های تلویزیونی این کشور داشت از چینی‌ها دعوت کرد تعطیلات سال نوشان را در ایران که ارزان‌ترین مقصد سفر در جهان معرفی شده است، سپری کنند.

استقبال گردشگران چینی  از تابستان امسال از ایران

ایران از تابستان امسال قانون لغو روادید را برای چینی‌ها یک‌طرفه به اجرا گذاشت. طبق اظهارات برخی آژانس‌داران چینی، این اقدام ایران با استقبال گردشگران چینی روبه‌رو شده است؛ حالا  محمد ابراهیم لاریجانی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: رویداد «ایران باشکوه» به مناسبت عید چینی‌ها در استان‌های کشور برگزار می‌شود.

هدف بازار گردشگری

وی با بیان این خبر گفت: به منظور حضور مستمر و موثر در بازار هدف گردشگری چین، معاونت گردشگری در تلاش است تا همزمان با سال نو چینی در تاریخ ۴ تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری، رویداد «ایران باشکوه» را برای گردشگران چینی برگزار نماید.

برگزاری دومین سال نو میلادی چینی

وی با بیان اینکه سال نو میلادی چینی‌ها برای دومین بار در کشور گرامی داشته می‌شود؛ افزود: پس از لغو روادید برای شهروندان این کشور، میزبانی از اینفلوئنسر و فعالین گردشگران چینی در قالب تورهای آشناسازی در کنار نتایج سفر اخیر بخش خصوصی و برگزاری نشست B۲B  در این کشور، انتظار می‌رود دستاوردهای این رویداد ۱۷ روزه، بیش از پیش باشد و سهم ایران از بزرگ‌ترین بازار گردشگرفرست دنیا افزایش یابد.

سخنان لاریجانی  در مورد استقبال  گردشگران چینی

لاریجانی با اشاره به اینکه استان‌هایی که بیشتر مورد استقبال گردشگران چینی هستند؛ به منظور برگزاری رویداد «ایران باشکوه» انتخاب شده‌اند؛ یادآور شد:  ۹ استان تهران، اصفهان، یزد، کرمان، البرز، سمنان، فارس، قزوین، همدان و مناطق آزاد از جمله استان‌های منتخب به منظور برپایی رویداد ایران باشکوه هستند.

تبلیغات گسترده در جهت جذب تور

وی با اشاره به اینکه مقرر است تبلیغات گسترده‌ای توسط تورگردانان ایرانی، تورگردانان چینی، نمایندگی‌های فروش هواپیمایی ماهان، سفارت و کنسولی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور چین انجام شود؛ یادآور شد: از این رو پیشنهادات استانی اعم از برنامه‌های مدنظر و درصد تخفیفات در هر یک از بخش‌ها پس از جمع‌بندی و گزارش‌گیری به شکل دقیق اعلام خواهد شد.

تاریخ دقیق سال نو چینی

شروع سال نو چینی در ماه بهمن فاصله ۲۱ ژانویه تا ۱۸ فوریه (۱ تا ۱۸ بهمن ماه) است. در این بازه زمانی حلول ماه جدید (روز نخست ماه قمری) روز اول سال نو چینی است.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید