خودداری از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه‌ها و مراکز گردشگری

خودداری از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه‌ها و مراکز گردشگری

بستن موزه ها به علت شیوع ویروس کرونا

خودداری از ورود گردشگران در موزه

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی و گردشگری این وزارتخانه خواست از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه‌ها و مراکز گردشگری دولتی و خصوصی خودداری شود.

رعایت نکات بهداشت به علت شیوع این ویرو خطرناک

به گزارش میراث آریا، در متن نامه علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی و ولی تیموری معاون گردشگری آمده است: به‌منظور مقابله با بیماری کرونا در سطح کشور، الزامی است ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری از شیوع این بیماری، به کلیه موزه‌های کشور اعم از دولتی و خصوصی، مراکز تاریخی و فرهنگی، پایگاه‌های ملی و جهانی، مراکز گردشگری و سایر زیرمجموعه‌های ذی‌ربط اعلام می‌شود از پذیرش بازدیدهای گروهی (دانش‌آموزی، دانشجویی و…) خودداری کنند.

نصب علام هشدار هنده در سطح شهر

بدیهی است تمهیدات لازم برای عوامل و کارکنان مجموعه‌های یادشده از قبیل ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و… در نظر گرفته شود همچنین نسبت به نصب علائم هشدار دهنده برای بازدیدکنندگان اقدام شود.

آمار قربانیان این ویروس

به گزارش ایرنا، بیماری کووید-۱۹ که ناشی از ویروس کرونا جدیدی است از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (آذر ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت. این بیماری تا امروز (سه شنبه) باعث فوت ۲ هزار و ۷۰۴ نفر در جهان شده است. کیانوش جهانپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تا ظهر امروز ٣٤ نفر شامل قم ١٦، تهران ٩، فارس ١، مازندران ٢، گیلان ٢، نیشابور ١، البرز ۲ و قشم ١ به شمار مبتلایان به کرونا اضافه شده و به ۹۵ نفر رسیده است.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید