دوبی آماده تاثیر اقتصادی کرونا بر بخش جهانگردی خود می شود

دوبی یکی از محبوب ترین شهر های جهان برای جهانگردان است

نبود بازدید کننده در سواحل دوبی

سواحل و رستوران های دوبی که پیش از این مملو از جهانگردان از سرتاسر جهان بود، اکنون خالی از هرگونه بازدید کننده و مشتری است.

شیوع کرونا و تعطیلی هتل های این شهر

دوبی یکی از محبوب ترین شهر های جهان برای جهانگردان است اما شیوع ویروس کرونا سبب شده است که بسیاری از هتل ها در این شهر تعطیل شوند و یا تعداد بسیاری کمی از مسافران را پذیرا باشند.

امکان تمدید محدودیت ها و نگرانی کارمندان هتل ها

کارمندان این هتل ها نگرانند که این رکود اقتصادی تنها آغاز یک بحران بزرگ تر می باشد. اگرچه مقامات اماراتی اعلام کرده اند که تعطیلی سواحل و رستوران ها تنها به مدت دو هفته است اما تعدادی دیگر معتقدند که ممکن است این محدودیت ها تمدید شوند.

 احتمال مجبور بودن دوبی به دریافت وام

شیوع این ویروس نگرانی هایی در مورد خزانه امارات ایجاد کرده است و شخصیت های صنعتی و بازرگانی معتقدند که رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا، دولت امارات را مجبور خواهد کرد تا وام دریافت کند. دوبی دارای یک بدهی ۱۳۵ میلیارد دلاری است که ۱۲۵ درصد تولید ناخالص آن محسوب می شود.

وجود رکود اقتصادی در دوبی قبل کرونا

دوبی پیش از شیوع ویروس کرونا با یک رکود اقتصادی مواجه بود. دلیل این رکود قیمت پایین نفت در بازارهای جهانی و همچنین رکود در بخش مسکن می باشد.

خالی شدن سه هتل از مهمانان

شرکت ” شهر الحبتور” که دارای سه  هتل در دوبی است اعلام کرده تمام مهمانان هتل های آن به “قصر الحبتور” منتقل شده اند و اکنون سه هتل دیگر خالی از مهمان هستند.

کاهش ۴۳ درصدی میزان درآمد این هتل ها

داده های منتشر شده از سازمان تحلیل داده “اس تی آر” نشان می دهد که نرخ رزرو اتاق هتل ها در دوبی در هفته اول ماه مارس در مقایسه با سال گذشته ۲۸.۲ درصد کاهش یافته است. همچنین میزان درآمد بر هر اتاق در مقایسه با سال گذشته ۴۳ درصد کاهش داشته است.

برگزاری نمایشگاه بین المللی “اکسپو ۲۰۲۰

شیوع ویروس کرونا همچنین برگزاری نمایشگاه بین المللی “اکسپو ۲۰۲۰” را با خطر روبرو ساخته است. این نمایشگاه قرار است در ماه اکتبر در دوبی برگزار شود و انتظار می رود ۲۰ میلیون جهانگرد را به خود جلب کند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید