دولت آمریکا ممنوعیت مسافرتی را علیه ۶ کشور دیگر گسترش داد

دولت آمریکا ممنوعیت مسافرتی را علیه ۶ کشور دیگر گسترش داد

ترامپ ممنوعیت مسافرتی را علیه ۶ کشور دیگر گسترش داد

ممنوعیت مسافرتی گسترده ی آمریکا در ۵ کشور دیگر

دونالد ترامپ نسخه‌ای گسترده‌تر از ممنوعیت مسافرتی خود را وضع کرد که مهاجران از نیجریه و پنج کشور دیگر را هدف قرار می‌دهد.

هدف قرار دادن کشورهای مسلمان

به گزارش ایسنا،  از این شش کشور که به این ممنوعیت اضافه شده‌اند، چهار مورد آفریقایی هستند که سه مورد از آن‌ها دارای اکثریت مسلمان هستند. دموکرات‌ها و مدافعان حقوق مهاجران، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را به تلاش برای گسترش ممنوعیت سال ۲۰۱۷ متهم می‌کنند که کشورهایی با اکثریت مسلمان را هدف قرار داده بود.

رعایت نکردن استاندارد های امنیتی

به گزارش خبرگزاری رویترز، چاد وولف، وزیر موقت امنیت ملی آمریکا به خبرنگاران گفت، این شش کشور نتوانسته‌اند استانداردهای شراکت اطلاعاتی و امنیتی آمریکا را رعایت کنند و همین مساله الزام این محدودیت‌های تازه را ایجاد کرد. به گفته وولف، مشکلاتی که در این زمینه وجود دارند، از کیفیت فناوری صدور گذرنامه تا عدم تبادل کافی اطلاعات درباره مظنونان و مجرمان تروریستی را شامل می‌شود.

بلاروس شامل این محدودیت ها نشد

به گفته وولف، بلاروس که از جمله این کشورها محسوب می‌شد، در ماه‌های اخیر اقداماتی صورت داده و مشمول این محدودیت‌ها نخواهد بود.

منع صدور ویزای اقامت دائمی

بیانیه ریاست جمهوری آمریکا درخصوص این محدودیت‌ها اظهار می‌کند که آمریکا صدور ویزاهایی را که می‌توانند به اقامت دائمی شهروندان اریتره، قرقیزستان، میانمار و نیجریه بینجامند، متوقف خواهد کرد.

محدودیت شامل گردشگران و تاجران نمیشود

این بیانیه همچنین می‌افزاید: ویزاهای موقت برای ترویست‌ها، تاجران، دانشجویان و کارگرانی که از کشورهای یاد شده می‌آیند، مشمول این محدودیت نخواهد شد. طبق این بیانیه، دولت آمریکا همچنین صدور “ویزای گوناگونی” (گرین کارت لاتاری) برای شهروندان سودان و تانزانیا را متوقف خواهد کرد.

کشورهای شامل محدودیت

نسخه فعلی محدودیت‌های مسافرتی آمریکا شامل کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن می‌شود. کره شمالی و ونزوئلا نیز با محدودیت‌هایی در زمینه ویزا روبه‌رو هستند اما این محدودیت‌ها مسافران اندکی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این محدودیت‌ها به قوت خود باقی‌ خواهند بود. نسخه تازه ممنوعیت مسافرتی آمریکا از ۲۱ فوریه اجرایی خواهد شد.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید