سفر ۳.۴ میلیون دلاری دونالد ترامپ به داووس با پرواز ایر فورس وان

سفر ۳.۴ میلیون دلاری دونالد ترامپ به داووس با پرواز ایر فورس وان

سفر ۳.۴ میلیون دلاری ترامپ به داووس با پرواز ایر فورس وان

هزینه سفر دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده با سفر به داووس ۳.۲میلیون دلار هزینه روی دست مالیات‌ دهندگان آمریکایی گذاشت و هزینه۳.۴  میلیون دلاری مسافرت ۴۸ ساعتی سال جاری یک رکورد نو در این میدان کردار می نماید.

کنسل شدن سفر به داووس در سال گدشته

سال پیشین که هجرت برنامه‌ریزی‌شده دونالد ترامپ به سوئیس در آخری لحظه‌ها کنسل شد  ۶.۳ میلیون دلار برای کرایه هتل و خودروهای تشریفات هزینه شده بود ولی نرفتن به مجمع جهانی اقتصاد در داووس سبب ساز شد هزینه‌ها صرفا ۴۰۰ هزار دلار کم و پرونده آن هجرت ناتمام با ۲.۳ میلیون دلار هزینه هتل و خودروهای استفاده‌ نشده بسته شود .

پرداخت ۲.۲ میلیون دلاری بابت هرینه پرواز

چنانچه ترامپ سال جاری به سوئیس برود , یک صورت‌حساب قطعی ۴.۳میلیون دلاری از خزانه ایالات متحده برای آن هزینه خواهد شد . این جز هزینه‌های مرتبط با مساله امنیتی و دستمزدهاست و ولی بایستی ۲.۲ میلیون دلار هزینه پرواز رفت و رجوع و برگشت هواپیمای مدیریت جمهوری ایالات متحده ( موسوم به ایر فورس وان ) را از ایالات متحده به زوریخ نیز در حیث گرفت . ضمن این‌که ترامپ از زوریخ با یک فروند هلی کوپتر مارین وان به محل برگزاری مجمع جهانی اقتصاد در داووس می رود .

دومین سال از حضور دونالد ترامپ در داووس

مدیر جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه هم زمان با آغاز روند استیضاح خویش در سنا سخنران کلیدی مجمع جهانی اقتصاد خواهد بود . این دومی حضور ترامپ در داووس است که پیش‌تر هیچ وقت تحت عنوان شخصیت واقعی پا به‌این روی داد با اهمیت جهانی نگذاشته بود . ترامپ نخستین دفعه سال ۲۰۱۸ در قامت مدیر جمهوری ایالات متحده به سوئیس مسافرت کرد و هزینه اقامت وی در داووس و هتل رادیسان بلو در فرودگاه زوریخ مقداری بیش تر از۸.۱ میلیون دلار بود .

حضور بیل کلینتن در آخرین سال حضور در کاخ سفید در ۲۰۰۰ بود

پیش از دونالد ترامپ , فقط مدیریت جمهوری ایالات متحده که به داووس مسافرت کرد بیل کلینتن در آخرین سال حضور در کاخ سپید در ۲۰۰۰ بود . رونالد ریگان چندین سخنرانی ویدئویی داشت و جورج بوش , جورج دبلیو بوش و باراک اوباما نیز هیچ زمان در مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس کمپانی نکردند.

داووس شهر کوچک و گردشگر پذیر

داووس شهری کوچک و گردشگرپذیر علی الخصوص در زمستان‌های سرد و پربرف سوئیس است که ۱۱ هزار نفر در آن معاش می کنند . به دلیل میزبانی از مجمع جهانی اقتصاد , هر سال در ماه ژانویه نرخ اجاره هتل درین شهر راز به فلک می زند و از هر شب هزار دلار آغاز میشود

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید