رونمایی از مقبره باستانی سنگی اولین پادشاه شهر روم

رونمایی از مقبره سنگی اولین پادشاه روم

رونمایی از مقبره سنگی اولین پادشاه روم

عرضه مقبره باستانی متعلق به رُمولوس به جهانیان

مقبره باستانی متعلق به رُمولوس بنیانگذار و اولین پادشاه شهر روم پس از ماه‌ها تحقیق روی آن از سوی کارشناسان تاریخی، به جهانیان عرضه شد.

کشف مقبره سنگی در قسمت زیرین رومن

این مقبره سنگی که قدمت آن به ششمین قرن قبل از میلاد بازمی گردد، بیش از یک سده پیش در قسمت زیرین رومن فروم قلب سیاسی امپراطوری روم کشف شد اما کارشناسان مطمئن نبودند که مقبره به این شخصیت افسانه ای تعلق داشته است یا نه.

کشف این مقبره در قرن نوزدهم

در افسانه ها آمده است که رمولوس این شهر را پس از کشتن رِموس برادر دوقلویش تاسیس کرد. مورخان از دیرباز در مورد موجودیت واقعی این دو برادر اختلاف نظر داشته اند.این مقبره در قرن نوزدهم کشف شد، اما به فراموشی سپرده شد تا اینکه سال گذشته حفاری های جدیدی در این مکان انجام شد.

پیدا نشدن هیچ اسخوان در این مکان

به گزارش رسانه های غربی، آلفونسینا روسو (Alfonsina Russo) مدیر پارک باستانشناسی کلوسئوم (Colosseum) که مدیریت رومن فروم را برعهده دارد، گفت که این مقبره، آرامگاه نهایی رمولوس نیست. استخوانی در این مکان پیدا نشده است.

به بهشت رفتن این اسطوره از نظر مردم

روسو افزود: این مقبره رمولوس نیست، اما مکان یادبود و آرامگاهی خالی است که جشن های فرقه رمولوس در آن برگزار می شد.وی گفت: این مکان، مقبره رمولوس نیست، زیرا برخی منابع می گویند وی کشته و تکه تکه شد و برخی دیگر می گویند به عنوان خداوند جنگ (در اسطوره روم) به بهشت رفت.

وجود قهرمانان در آن دوره

با این حال روسو معتقد است که حقایقی در افسانه ها وجود دارد. وی افزود: همه  افسانه ها و اسطوره ها بخش مهمی در واقعیت دارند و من متقاعد شده ام که یک قهرمان در آن دوره می زیسته است.

نجات دو دختر توسط گرگ ماده

گفته می شود که رمولوس و رموس فرزندان رئا سیلویا (Rhea Silvia) دختر نومیتور پادشاه آلبا لونگا (شهر باستانی در مرکز ایتالیا) بودند.این دو زمانی که کودک بودند، در گهواره ای در رود تیبر (River Tiber) در ایتالیا رها شدند اما یک گرگ ماده آنها را نجات داد.

رمولوس قاتل برادر خود

همچنین گفته می شود که رمولوس برادرش را به دلیل اختلاف در مورد محل ساخت شهر روم به قتل رساند، وی سپس سنای روم را تاسیس و به مدت ۴۰ سال بر شهر روم حکمرانی کرد تا اینکه یک روز در حین دیدار با نظامیانش، ناپدید شد.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید