روی داد هکاتوریسم ۲۰۲۰ کیش با معرفی گروههای برتر پایان یافت

روی داد هکاتوریسم ۲۰۲۰ کیش با معرفی گروههای برتر پایان یافت

روی داد هکاتوریسم ۲۰۲۰ کیش با معرفی گروههای برتر پایان یافت.

رویداد هکاتوریسم در جزیره کیش

نخستین اتفاق افتاد کد نویسی اینترنت و گوشی ( هکاتوریسم ۲۰۲۰ ) درحوزه‌ توریسم که با حضور ۱۷۰ کمپانی کننده در قالب ۲۱ مجموعه از استان های متعدد کشورمان طی سه روز در جزیره زیبای کیش جریان داشت آدینه شب با معرفی گروهای برتر کد نویسی و اهدای جایزه های نقدی به فعالیت خویش پایان بخشید .

گروه های اول تا سوم این حوزه علمی

در مراسم نهایی این اتفاق علمی و توریسم که با حضور دکتر معالج محمود فتوحی رییس کالج صنعتی شریف و غلامحسین مظفری مدیرعامل ناحیه آزاد کیش , در کالج صنعتی شریف بهشت کیش برگزار شد , گروههای کد زدن ( اسکوتک ( ( تراولو ( و ( برکپوینت ( به ترتیب تحت عنوان گروههای نخستین تا سوم این روی داد معرفی شدند , همینطور مجموعه ( کوهرنگ ( لایق تقدیر شناخته شد .

جوایز گروه های اول تا سوم

جوایز این ماراتن به مبلغ سه هزار دلار , یک هزار و ۵۰۰ دلار و هزار دلار به ترتیب به گروههای نخستین تا سوم وابستگی گرفت .

ارائه راهکار های کد نویسی

در‌این ماراتن علمی که با انگیزه شناخت کمپانی کنندگان و مسئولان با ایده های استارتاپی , ابداعات صنعت توریسم , صنعت های دستی , توریسم تندرست و سپرده گذاری در‌این مناطق برپا شده بود , کمپانی کنندگان برای برون رفت از مهم‌ترین چالشهای حوزه گردشکری میهن و چگونگی تجاری سازی ایده های جدید , راهکارهای علمی خویش را در قالب کد نوشتن ارائه کردند .

دگورگون ساری در حوزه توریسم

به گفته کارشناسان , این اتفاق افتاد با تمرکز بر یافتن راهکارهایی برای معضل های جان دار در حوزه صنعت توریسم , قضیه را برای تسهیل طرح ریزی و سیاستگذاری مهیا می نماید و در صورت دوام میتواند بستر ساز دگرگون سازی در حوزه صنعت توریسم باشد .

حضور نخبگان دانشگاهی مربوط به این حوزه

هکاتوریسم ۲۰۲۰ با حضور گسترده فعالان این حوزه , نخبگان دانشگاهی و متخصصین کد زدن در بهشت در بین المللی کیش کالج شریف , از روز چهارشنبه بصورت یک ماراتن سه روزه تمام وقت , با ۵ محور چالشی در قالب ۲۱ مجموعه اغاز به عمل کرد , تا دیده اندازی تازه را پیش پای صنعت توریسم و تمرکز بر فناوری داده ها بگشاید .

دگرگون سازی صنعت توریسم با رویداد هکاتوریسم

علی سلک غفاری رییس فردوس فی مابین الملل کالج صنعتی شریف کیش , طی سخنانی در مراسم آخرین این رویدادهکاتوریسم ۲۰۲۰ را نقطه اوج و سرآغازی برای فعالیتهای نو و دگرگون سازی آفرینی در حوزه توریسم تیتر کرد و خاطر نشان کرد : توریسم می‌تواند یکی مهم‌ترین منابع درآمدی و اشتغالزایی در مرزو بوم باشد و دراین مورد جزیره کیش باتوجه به حالت , ظرفیتهای بی بدیل و زیرساحتهای مطلوب , محمل و سرمایه ای عظیم برای مرزوبوم است .

مصاحبه با کمپانی کنندگان

این سوله علمی که در فردوس بین‌المللی کالج صنعتی شریف کیش برپا شده بود , روز پنج‌شنبه مورد تماشا مدیرعامل اداره حوزه‌ آزاد کیش قرار گرفت , درین مشاهده غلامحسین مظفری از نزدیک در جریان روش برگزاری این ماراتن قرار گرفت و با کمپانی کنندگان , مربیان این روی داد مصاحبه کرد .

تمرکز بر فناوری های نو در کیش

تمرکز بر فناوری های نو , حمایت از ابتکار و مؤسسه های علم بنیان یکی راهبردها و شیوه های علمی حیطه آزاد کیش در یکسال پیشین بود و فعال‌ساز‌ی ساختمان بلند ابداع کیش از مصادیق عملی این روش است . این روی داد علمی – توریسم با حمایت معاونت علمی و فناوری سر کردگی جمهوری , دانشگاه صنعتی شریف , اداره ناحیه آزاد کیش و وزارت ارثیه فرهنگی , توریسم و صنعت های دستی و همیاری دانش گاه آزاد و علم ها طبابت برگزار شد .

موضوعات موجود در رویداد هکاتوریسم

به گفته رییس برگزاری اول اتفاق افتاد بین المللی توریسم الکترونیک ( هکاتوریسم ۲۰۲۰ ) ( یکی‌از هدف ها برگزاری این روی داد را یاری به تسهیل فرایندهای اثربخش در حوزه کسب و شغل های الکترونیک در فضای توریسم است , هکاتوریسم در پروسه قبول , پیاده سازی و نهادینه کردن طرق نوین و خلاقانه پیشتاز است و مهم‌ترین ادله برای دستیابی به بازاریابی استوار و یافتن راهکارهایی برای رفع سختی ها جان دار درین صنعت است , هکاتوریسم همت دارااست تا با بسط زیرساخت های ذیل اینترنت و سود مندی از ابزارها و فناوری های نوین مورد توسعه و گسترش استوار را مهیا نماید .

گسترش و رونق صنعت توریسم

سجاد سنگسری بیش تر کرد : از سال ۱۹۸۰ صنعت توریسم در عالم به کلی متحول شده و این صنعت تحت عنوان یک صنعت بین المللی و مطرح ترین سازنده شغل ها روی کره زمین برعلیه بخش اعظمی از صنعت های دیگر خود نمایی می نماید , بر این اصول اولی ماراتن ساخت برنامه اینترنت و گوشی در حوزه توریسم , در پی تولید بستری برای حوزه توریسم و فناوری داده ها است تا به اجزای کسب و عمل الکترونیکی , تحقیق و بسط الکترونیکی , ساخت محتوای الکترونیکی و ارائه سرویس ها الکترونیکی در حوزه توریسم دقت بیشتری شود .

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید