زیان ۱۰ میلیارد یورویی کرونا بر صنعت گردشگری فرانسه

خسارت ۱۰ میلیارد یورویی به صنعت گردشگری فرانسه

روزنامه لوپاریزین فرانسه از زیان ۱۰ میلیارد یورویی صنعت گردشگری این کشور به دنبال شیوع کرونا خبر داد.به نوشته این روزنامه فرانسوی، “ژان باتیست لوموین” وزیر مشاور وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه گفت: فرانسه می تواند در چهار ماه ابتدایی سال به دنبال شیوع کرونا تا ۱۰ میلیارد یورو درآمد ناشی از گردشگری را از دست بدهد.

تعطیلی برج ایفل در پی شیوع ویروس کرونا

همچنین شبکه خبری فرانس۲۴ اعلام کرد که پس از موزه لوور، برج ایفل نیز به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به روی گردشگران بسته شد. تعطیلی ایفل ضربه سخت دیگری به بخش گردشگری فرانسه وارد کرده است.

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه

به نوشته  لوپاریزین، تاکنون در فرانسه ۷۹ نفر فرد آلوده به کرونا جان خود را از دست داده اند. همچنین ابتلای ۳۳۶۱ نفر به کرونا در این کشور تایید شده است.

اقدامات شدید برای مهار این ویروس

لوپاریزین در عین حال به نقل از “ادوارد فیلیپ” نخست وزیر فرانسه از ممنوعیت تجمعات بیش از یکصد نفر در این کشور به دنبال شیوع کرونا خبر داد و نوشت که این اقدام شدید دیگر برای مهار شیوع کروناست.

ادامه ی فعالیت در مراکز مراقب از کودکان

پیش تر در چند مرحله، تجمعات بیش از ۱۰هزار نفر، ۵ هزار نفر و یک هزار نفر در فرانسه به دلیل شیوع کرونا ممنوع اعلام شده بود.”اولیویه وران” وزیر بهداشت فرانسه هم گفته مراکز مراقبت از کودکان در خانه که کمتر از ۱۰ کودک را نگهداری می کنند می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

لغو بسیاری از پروازها در ماه مارس

چندی پیش «ایرفرانس» نسبت به زیان ۲۰۰میلیون یورویی(۲۱۶میلیون دلاری) این شرکت به دلیل تاثیر مالی ناشی از بحران کرونا هشدار داد.ایرفرانس انتظار دارد که ۳۶۰۰پرواز خود را در ماه مارس به دلیل اپیدمی کرونا لغو کند.

اروپا کانون شیوع ویروس کرونا

«تدروس آداهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز روز جمعه اعلام کرد که اکنون قاره اروپا کانون شیوع ویروس کرونا است،آدهانوم گفت: بیش از پنج هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و قاره اروپا اکنون کانون شیوع این ویروس است.وی تأکید کرد که نهادها و مؤسسات بهداشتی جهان باید آماده استقبال از شمار زیادی بیمار باشند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید