سال جدید چینی چه تفاوت هایی با دیگر پایکوبی های سال جدید دارد؟

سال جدید چینی چه تفاوت هایی با دیگر پایکوبی های سال جدید دارد؟

سال جدید چینی چه ویژگی هایی با دیگر پایکوبی های سال جدید دارد؟

معرفی سال نو چینی

سال تازه چینی ممکن است برای شما ناشناخته باشد . در‌این نوشتار , قصد داریم سال جدید چینی را به شما معرفی کنیم و مهم‌ترین سنت ها و پایکوبی های سال جدید چینی را برایتان شرح دهیم . بعلاوه , تفاوت های در میان سال جدید چینی و سال جدید در دیگر کشورهای عالم و همینطور مورخ سال جدید چینی را هم تیتر می‌کنیم . هرچند که در غایت می توان ذکر کرد همگی سنت های سال جدید در سرتاسر دنیا به نیز شباهت دارا هستند , البته فهمیدن تفاوت های آن‌ها خالی از لطف نیست .

مرتبط بود کشاورزی در سال جدید چینی

در حالیکه سال نو میلادی یک پای کوبی مذهبی است که به مسیحیت رابطه داراست , جشن و پایکوبی های سال جدید چینی بیشتر با جامعه ها کشاورزی مرز و بوم در رابطه میباشند .

سرآغاز و چگونگی این جشن ها

این جشن و پای کوبی ها از هنگامی آغاز شدند که چینی ها برای داشتن یک متاع عالی و مضاعف , مراسم دعا برگزار می کردند . ابعاد , بعضا از مذهب ها جان دار در‌این مرزوبوم نظیر بودیسم هم قسمتی از این پای کوبی بزرگ شدند .

کشور چین دارای افسانه های قدیمی

براساس افسانه های چینی , نیان Nian یک هیولاست که بخاطر عادت تماشا از روستاهای کوچک شناخته می شود . در مورخ سال جدید چینی , نیان Nian از کودک ها بشر و دام ها تغذیه می نماید و صرفا شیوه به دور کردن این هیولا این است که از اشیای سرخ و راز و صدای بالا برای ترساندن آن به کارگیری فرمائید .

ارتباط افسانه های چین با سنت های کاتولیکی

افسانه های سال نوی میلادی مقداری مهربانانه خیس می‌باشند . اکثری از آنها به سنت های کاتولیکی دارای ارتباط بوده و بقیه آنها به سانتا کلوز Santa Claus یا این که به عبارتی پدر نوئل باسخاوت رابطه می‌یابند . در حقیقت , در صورتیکه به فنلاند مسافرت فرمائید , میتوانید این شخصیت کریم و مهربان و دوست داشتنی را ملاقات می‌کنید .

زمان دقیق سال تحویل

به صورت کل , سال جدید در چین از دید سنتی حدود دو هفته به ارتفاع می انجامد و مورخ سال جدید چینی از آخرها ژانویه و اوایل فوریه میباشد . مورخ این پایکوبی هر سال با سال پیشین متعدد بوده , در حالیکه سال نو میلادی در پایان ماه دسامبر جشن و پایکوبی گرفته می شود و زمان تحویل سال , سی و یکم دسامبر است .

عید مسیحی و سنت های معمول آن

سال نو میلادی یک عید مسیحی است و سنت معمول آن این است که در مراسم عشای ربانی و یا این که مراسم دیگر مرتبط با آن کمپانی نمایید . مردمان سرودهای جشن سال نو میلادی را میخوانند تا به دنیا آمدن مسیح را به یاد بیاورند و همینطور به حمد از خانواده , گرد‌همایی خانوادگی و پایکوبی سال جدید می‌پردازند .

رقص شیر و اژدها در خیابان به مناسبت سال نو

از طرفی دیگر , سال جدید چینی بهمراه رقص شیر و اژدها در رژه های خیابانی پای کوبی گرفته می شود . شیرها و اژدها در حقیقت آکروبات هایی می باشند که خرقه های رنگارنگ نقش خویش را پوشیده اند و به اجرای رقص می‌پردازند . این رقص ها در جشن و پای کوبی های سال جدید چینی دوچندان مالامال سر وصدا میباشند تا ارواح شیطانی را بدور نمایند و با خویش موفقیت و خوش شانسی به ارمغان بیاورند .

غذاهای روز سال نو چینی

در کشورهای غربی , در زمان جشن سال نو میلادی , غذاهای معمول دربرگیرنده بوقلمون , آجیل , شیرینی و گونه های کیک می‌باشند . به صورت کل , مردمان ساعت های طولانی را دور میز شام می‌گذرانند و خوراک و آبمیوه زیاد روی میزشان وجود دارد و با این عمل از همراه بودن با خانواده و دوستان عزیز خویش لذت می‌برند .

مصرف ماهی در سال نو واعتقادات آنها از مصرف ماهی در این روز

در مرزو بوم چین , غذاهای دوست داستنی سال جدید بخاطر معنای سمبلیک اسم یا این که ظواهر خویش گزینش می گردند . مثلا , در وعده های غذایی که در‌این زمان صرف میشوند , مدام ماهی موجود است . چینی ها اعتقاددارند که مصرف ماهی درین عصر هنگامی به‌این معنا است که شما سال جدید مضاعف برنده و لبریز رونقی خواهید داشت .

شایع ترین کادو های سال نو

در غرب , متداول ترین کادو برای کودک ها اسباب و اثاث بازی است و هدایای بزرگسالان به طعام , آبمیوه و جامه مربوط می‌شوند , البته در زمان سال جدید در چین , شایع ترین کادو یک پاکت سرخ آکنده از پول به اسم هونگ بائو hongbao است . بزرگسالان این پاکت های سرخ رنگ را به کودک ها کادو می دهند و با بزرگسالان دیگر به مبادله سبدهای میوه , شیرینی , آبمیوه های متعدد , چای و بقیه موردها شبیه می‌پردازند .

مرسوم ترین رنگ ها درچین

سبز , سرخ و طلایی همه گیرترین رنگ های مستعمل در عید سال نوی میلادی در غرب می باشند . مردمان خیابان ها , منزل ها و ویترین فروشگاه های خویش را با این رنگ ها تزئین می نمایند . در مملکت چین , سرخ و طلایی مرسوم ترین رنگ ها بوده

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید