سبزترین شهرهای جهان

شهرهای سبز اغلب به مناطقی از جهان اشاره دارد که در آن، مردم سبک زندگی پایدار را اتخاذ می‌کنند و مقامات نیز برای ایجاد محله‌هایی با کمترین انتشار گازهای آلاینده می‌کوشند.

طی چند دهه اخیر، بحران‌هایی نظیر آلودگی هوا و اثرات جزایر گرمایی به یک نگرانی اساسی در میان مردم جهان و مدیران شهری تبدیل شده است.

ریکیاویک، ایسلند

کشور ایسلند یکی از آرام‌ترین مکان‌های جهان برای زندگی و گذراندن ایام تعطیلات به شمار می‌رود که از جاذبه‌های بسیاری نظیر چشم‌اندازهای بی‌نظیر و چشمه‌های آب گرم برخوردار است. ریکیاویک، پایتخت و بزرگترین شهر در ایسلند با جمعیتی بیش از ۱۲۶ هزار نفر، در جنوب غربی کشور و در ساحل جنوبی خلیج فاکسا واقع شده است. همین جمعیت کم ریکیاویک باعث شده اقدامات مقامات آن در زمینه پایدارسازی شهر با موفقیت مواجه شود و آن را در لیست سبزترین شهرهای جهان قرار دهد.

ونکوور، کانادا

کلانشهر ونکوور، واقع در جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا، از نظر جغرافیایی بسیار جایگاه خوبی دارد چرا که در میان اقیانوس‌ها، جنگل‌ها و کوه‌های متعددی قرار گرفته است.

هلسینکی، فنلاند

بسیاری از گردشگران در انتخاب مقصد سفر خود، هلسینکی پایتخت فنلاند را بهترین گزینه پیش روی خود می‌دانند چرا که از پایدارترین و سبزترین شهرهای جهان به حساب می‌آید. گردشگری یکی از کلیدی‌ترین مولفه‌ها در رونق گردشگری پایتخت فنلاند به حساب می‌آید که در سبزسازی شهر نیز نقش مهمی ایفا کرده است.

 

 

 

این را به اشتراک بگذارید!