ستاد کرونا مدیریت فضاهای گردشگری و ورزشی را به میراث فرهنگی سپرد

ستاد کرونا مدیریت فضاهای گردشگری و ورزشی را به میراث فرهنگی سپرد

ستاد کرونا مدیریت فضاهای گردشگری و ورزشی را به میراث فرهنگی سپرد

مدیریت نهد ورزشی توسط ستاد ملی بیماری کرونا

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مدیریت اماکن مربوط به حوزه گردشگری و فضاهای ورزشی را به این نهاد سپرده است.علی‌اصغر مونسان گفت: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مدیریت اماکن مربوط به حوزه گردشگری و فضاهای ورزشی را به این کمیته سپرده است.

تجربه های بین المللی در نامه های ابلاغ شده

او افزود: در حوزه گردشگری دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا را به تأسیسات گردشگری و هتل‌های سراسر کشور ابلاغ کردیم، این دستورالعمل بر اساس تجربه های بین المللی تهیه شده است.

تحریم های امریکا و کاهش گردشگران از اروپا

مونسان تصریح کرد: طی دو ماه گذشته اتفاقات بد زیاد داشتیم، از سال ۹۷ که تحریم‌های آمریکا شروع شد، آمارهای گردشگری اروپایی شروع به ریزش و پروازهای مستقیم خارجی کاهش پیدا کرد. سپس شاهد اتفاقات گوناگون در سطح منطقه بودیم، تمام این موارد به گردشگری ضربه زد.

تلاش برای جذب گردشگر از عمان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه افزود: تلاش کردیم این موضوع را مدیریت کنیم در نتیجه به سمت بازار جدید رفتیم و روی کشور عمان متمرکز شدیم به طوری که لغو روادید با این کشور را به سمت جلو پیش بردیم و شاهد رشد ۳۰۰ درصدی افزایش گردشگران عمانی بودیم.

شروع کرونا و کاهش گردشگران چینی

بعد به سراغ چین رفتیم اما بعد با کرونا روبرو شدیم و تعداد گردشگران چینی کاهش پیدا کرد. گردشگری یکی از حوزه هایی بود که بیشترین تأثیر را از ویروس کرونا با توجه به درگیری بیش از ۴۰ کشور داشت. بخشنامه ها و دستورالعمل هایی برای پیشگیری از ویروس کرونا به تأسیسات و اماکن گردشگری ابلاغ شد البته ما در یک ماه گذشته همزمان با شیوع ویروس کرونا در چین جلساتی را با بخش خصوصی برای نحوه برخورد با گردشگران چینی داشتیم.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید