کوبا در مسیر توسعه صنعت گردشگری به‌رغم تحریم‌های آمریکا

کوبا در مسیر توسعه گردشگری به‌رغم تحریم‌های آمریکا

عیار اقتصاد – وزیر اقتصاد کوبا اعلام کرد کوبا در مسیر توسعه صنعت گردشگری به‌رغم تحریم‌های آمریکا مانع نخواهد شد.

میزبانی کشور کوبا از گردشگران در سال ۲۰۲۰

به گزارش تارنمای شبکه تله سور، “الخاندرو گیل” روز گذشته عنوان کرد که کوبا در سال ۲۰۲۰ حدود چهار هزار اتاق هتل جدید را در اختیار گردشگران قرار می دهد و هدف این کشور میزبانی نزدیک به ۴.۵ میلیون گردشگر در سال آتی میلادی خواهد بود که نشاندهنده افزایش پیشرفت گردشگری در مقایسه با سال ۲۰۱۹ است.

نقش صنعت گردشگری در اقتصاد کشور کوبا

طی دو دهه گذشته پیشرفت  گردشگری کوبا نقش مهمی در بهبود وضعیت اقتصادی این کشور ایفا کرده است. در زمان دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا و به دنبال بهبود روابط واشنگتن-هاوانا پروازها به کوبا به طور چشمگیری افزایش یافت اما با حضور دونالد ترامپ در مسند ریاست جمهوری آمریکا، سیاست های خصمانه سنتی واشنگتن علیه هاوانا احیا و تشدید شد.

بهبود میزبانی کوبا از گردشگران نسبت به سال گذشته

وزیر اقتصاد کوبا تصریح کرد که این کشور نتوانست به هدفش در میزبانی از پنج میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ برسد چون آمریکا سفر با کشتی و پروازهای تجاری به سوی کوبا را ممنوع کرد. وی افزود: با این حال اقتصاد کوبا در سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۷ درصد رشد خواهد کرد که نشانه مثبتی است اما کافی نیست. وزیر اقتصاد کوبا خاطر نشان کرد که اقتصاد این کشور در سال ۲۰۱۹ به رغم تشدید فشارهای آمریکا اندکی رشد داشت.

اظهارات وزیر اقتصاد کوبا

این اظهارات وزیر اقتصاد کوبا در حالی مطرح شده است که میگل دیاز کانل رئیس جمهوری کوبا نیز پیشتر ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین تاکید کرده بود: آمریکا همچنان برای کسب منابع و دارایی کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین دندان تیز کرده و پس از ۶۰ سال محاصره اقتصادی، تجاوز و تهدید دیگر چه کاری می خواهند علیه هاوانا انجام دهند؟ کوبا و مردمش را نمی توان تسلیم کرد.

اقدامات جنایتکارانه آمریکا علیه کوبا

وی افزود: آمریکا به هر اقدامی علیه ونزوئلا دست زده و بار دیگر تجاوزات جنایتکارانه اش علیه کوبا را در کشوری دیگری تکرار می کند. از جمله این تجاوزات آمریکا می توان به تروریسم دولتی و تهدید کردن یکسری کشورها برای از بین بردن وحدت منطقه ای اشاره کرد.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید