ضربه سهمگین کروناویروس به صنعت گردشگری در سواحل کنیا

ضربه سهمگین کروناویروس به صنعت گردشگری در سواحل کنیا

رکود صنعت گردشگری به دلیل شیوع کرونا در کنیا

محدودیت‌های سفر خارجی‌ها به کنیا که به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال‌شده، ضربهٔ سختی به صنعت گردشگری این کشور وارد کرده است، به‌طوری‌که برخی از هتل‌های ساحلی این کشور گزارش داده‌اند که نرخ اشغال آن‌ها به زیر ۱۰درصد افت کرده است.

نبودن گردشگران و افت ۷ درصدی اشغال هتل ها

به گزارش “استاندارد مدیا”، یک بررسی نقطه‌ای در هتل‌های اطراف شهر مومباسا در هفتهٔ گذشته نشان داد که نرخ اشغال بیشتر این هتل‌ها به‌صورت متوسط به ۷درصد هم نمی‌رسد.

وابستگی شدید کنیا به صنعت گردشگری

گردشگری یکی از عواید تبادل ارزی اصلی برای کنیا به شمار می‌رود و در سال گذشته ۱۶۳.۵۶ میلیارد شیلینگ (۱.۵۶ میلیارد دلار) از این طریق درآمد داشته است. شهر مومباسا هم‌ وابستگی شدیدی به صنعت گردشگری دارد تا بتواند از عهدهٔ تأمین معیشت خود بربیاید.

نرخ پایین اشغال هتل ها به دلیل کنسلی

ویکتور شیتاکا، مدیرکل یکی از هتل‌های این شهر عنوان کرده است: «نرخ اشغال ما ۸۸درصد بود که حالا به ۷درصد رسیده است. به نظر نمی‌رسد که این رقم در آینده رشدی داشته باشد و این نرخ پایین به خاطر کنسلی‌هایی است که در هفتهٔ گذشته داشته‌ایم.»

قرنطینه شدن کنیا به مدت ۳۰ روز

کنیا ورود گردشگران از کشورهای درگیر کرونا را در روز یکشنبه هفته گذشته به مدت ۳۰ روز ممنوع کرد و تنها به شهروندان کنیایی و خارجی‌هایی که مجوز اقامت در این کشور رادارند اجازه ورود می‌دهد. البته همین افراد هم باید خود را به مدت مشخصی قرنطینه کنند.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سواحل کنیا

کنیا اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس را هفتهٔ گذشته اعلام کرد و حالا تعداد بیماران مبتلابه کرونا در این کشور به ۱۶ نفر رسیده است.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید