طرح توریسم بوشهر و شروع تبلیغات آن در سال ۲۰۲۰ در دوحه آغاز می‌شود

Bushehr's tourism plan and launch of its propaganda will begin in Doha in year 2

طرح توریسم بوشهر در دوحه آغاز می‏‌شود.

طرح توریسم بوشهر و همکاری آن با شهرداری دوحه

معاون امور عمرانی استانداری بوشهرگفت: با هماهنگی‌هایی که با سفارت ایران در دوحه قطر صورت گرفته تبلیغات میدانی طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ از اواخر سال ۲۰۲۰ با همکاری شهرداری دوحه آغاز خواهد شد.

انتخاب لیست مقاصد هدف گردشگری

مهرداد ستوده در بازدید از دهمین نمایشگاه سراسر صنایع دستی استان بوشهر افزود: همچنین هماهنگی‌ لازم از هفته‌های آینده با اپراتورها و آژانس های مطرح کشوری برای  تشویق آنها انجام می شود تا از مناطق هدف گردشگری استان دیدن و این مناطق را در لیست مقاصد گردشگری خود قرار دهند.

بوشهر به عنوان یک مقصد گردشگری

وی بیان کرد: در این راستا خوشحالیم که با راهبری استاندار و سایر مدیران، بوشهر را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

طبیعت زیبا و بکر بوشهر

ستوده ادامه داد: امروز بوشهر با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی و طبیعت زیبا و بکر خود یکی از مقاصد اصلی گردشگری داخلی بوده و چشم انداز تبدیل آن به مقصد گردشگری خارجی نیز ترسیم شده است.

ایجاد توسعه پایدار با وجود صنعت گردشگری

وی عنوان کرد: برای حرکت به سمت توسعه پایدار، اشتغال، درآمد پایدار و کمتر کردن نرخ بیکاری راهی جز روآوردن به حمایت از شرکت های دانش بنیان و بویژه صنعت توریسم که در کشور نوپا و در استان جوان است نداریم.

رشد چشم گیر شهر بوشهر

ستوده یادآور شد: استان بوشهر در این زمینه رشد خوبی داشته تا جایی که وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  نیز این مهم را تایید کردند.

افزایش کسب و کار از صنعت تورییسم

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر افزود: با این وجود امیدواریم درسال ۲۰۲۲ ثمره و نتیجه تلاش همه مدیران و بویژه فعالان عرصه گردشگری و صنایع دستی را ببینیم و ادعا کنیم که میزان قابل توجهی از مایحتاج و درآمد مردم از صنعت توریسم بدست می آید.

ستوده یادآورشد: از سال ۹۷ پروژه بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در آئینی با حضور وزیر کشور در این استان کلید زده شد.

افتتاح دو هتل ۵ ستاره در بوشهر

ستوده اظهارداشت: بعد از گذشته یکسال از شروع پروژه تعداد اقامتگاه‎های بوم گردی از صفر به ۴۸ رسیده و در بحث هتلینک هتل پنج ستاره کنگان امسال افتتاح و هتل پنج ستاره بوشهر نیز با سرعت خوبی در حال اجرا است.

پذیرش گردشگران خارجی جام جهانی

ستوده اظهار کرد: چشم انداز ۲۰۲۲ ما را به این سمت حرکت می دهد که در این سال زیرساخت‌ها برای پذیرش گردشگران خارجی جام جهانی فوتبال قطر در این سال آماده است.

 

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید