طرز تهیه کشک بادمجان لقمه‌ای

ابتدا کره سرد را داخل یک کاسه ریخته و به آن آرد و وانیل اضافه کنید. با لیسک هم بزنید تا مانند خرده نان شود سپس زرده‌های تخم‌مرغ و شیر سرد را اضافه کنید تا مانند خمیر جمع شود.

مواد تارت را بعد از شکل گرفتن داخل یک کیسه نایلون قرار دهید و به ‌مدت ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید. سپس بین دو کیسه فریزر قرار دهید و وردنه بکشید. بعد از آن خمیر را روی قالب تک نفره تارت انداخته و اضافه‌های خمیر را بگیرید. خمیر کف قالب تارت را با چنگال چند سوراخ بزنید که موقع پخت پف نکند. سپس در فر گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید و بعد از قالب خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شود.

بادمجان‌ها را پوست بگیرید و خرد کنید سپس داخل تابه سرخ کنید. بادمجان‌ها را بعد از سرخ شدن با کمک گوشت‌کوب له کنید. داخل یک تابه مقداری روغن ریخته تا داغ شود. سپس پیازها را نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی زردچوبه و فلفل سیاه تفت دهید.

سیرها را پوست بگیرید و رنده یا پوره کنید و به پیاز اضافه کرده سپس بادمجان‌های پوره شده را اضافه کنید. کمی که تفت خورد عصاره گوشت یا آب قلم را اضافه کنید. مقداری آب بریزید و اجازه دهید که آب آن کشیده شود. در انتهای پخت نعناع داغ را تهیه کنید، داخل کشک بادمجان ریخته و هم بزنید.

کشک بادمجان را با کمی آب رقیق کنید و به مواد فوق اضافه کنید. وقتی آب اضافه آن کشیده شد و کشک بادمجان غلیظ شد غذای شما حاضر است. با کمک قاشق کشک بادمجان را داخل تارت‌ها ریخته و به دلخواه روی آن پیاز داغ، گردو و کشک را بریزید.

 

این را به اشتراک بگذارید!