ظرفیت‌های گسترده طب سنتی برای جذب گردشگران تندرست

ظرفیت‌های گسترده طب سنتی برای جذب گردشگران تندرست

درمان سنتی برای جذب گردشگران تندرست

برگزاری نمایشگاه تخصصی طب سنتی و توریسم سالم

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طب سنتی , طب جایگزین ,دارو های گیاهی و توریسم سالم که از مورخ ۲۹ بهمن‌ماه تا دوم اسفند برگزار می گردد , یک نمایشگاه تلفیقی و تخصصی است . برگزاری نمایشگاه تخصصی طب سنتی و توریسم سالم بی تردید در مسیر بسط صنعت گردشگری درمانی کشور ایران , نقش مثبتی خواهد داشت .

تلاش فراوان برای گسترش درمان سنتی

می بایست در لحاظ داشت که درمان سنتی اهل ایران تحت عنوان به جا مانده گرانبها مملکت ما به حساب میآید . در حین قرن‌های متواتر برای گسترش درمان سنتی اهل ایران تلاش‌های متعددی شده‌است تا این طب به دست نسل فعلی رسد .

آموزش درمان سنتی به پزشکان

خوشبختانه هم‌اکنون درمان سنتی اهل ایرانبه صورت آکادمیک و به حالت اصولی و با معیارهای علمی , فراگیری داده میشود . در این خصوص , فراگیری درمان سنتی اهل ایران به پزشکان هم با جدیت در حالا اجرا است و حتما حضور علم آموختگان فن طب سنتی می تواند موجب بسط طب اهل ایران شود .

وجود گیاهان دارویی مهم ترین ظرفیت‌های درمان سنتی

برای توسعه و گسترش درمان سنتی اهل ایران , ظرفیت‌های زیادی داریم که می بایست از این ظرفیت‌ها هم به شایسته ترین صورت , فایده ببریم . به عنوان مثال یک کدام ازمهم ترین ظرفیت‌های طب سنتی ما , وجود گیاهان دارویی گوناگون است که‌این گیاهان دارویی , نقش مهمی در طب سنتی اهل ایراندارا هستند . همینطور سلامتکده‌های طب سنتی نیز در مسیر بسط قرارداردکه‌این نیزحادثه خوشایندی است و می توانیم  درین سلامت کده‌ها به جذب مریض فرنگی روی بیاوریم .

جذب گردشگر سالم از طریق چشمه‌های آب گرم معدنی

همینطور در کشورهای انگیزه توریسم تندرست جمهوری اسلامی ایران هم میتوانیم آموزش‌های درمان سنتی اهل ایران را یادگرفتن دهیم و از این مسیر هم درآمدزایی ارزی داشته باشیم . از سمت دیگر با اعتنا به اقلیم‌های گوناگون در جمهوری اسلامی ایران و وجود چشمه‌های آب گرم معدنی , مجال فراوان خیر برای جذب گردشگرسالم موجود است .

ظرفیت‌های درمانی دریاچه ارومیه

به عنوان مثال در دریاچه ارومیه , ظرفیت‌های درمانی خیر و خوبی داریم . همینطور در بخش اعظمی از استان‌ها نظیر استان اردبیل , دریاچه‌های آب گرم با تنوع مضاعف بالا داریم . این مورد هادوچندانامداد کننده است که با یاری این مزیت‌ های درمانی می‌توان دهکده‌های سالم , شهرک‌های سالم یا این که مجتمع‌های آب درمانی را به صورت کلاسیک و با محافظت استانداردهای علمی فعال‌ساز‌ی کرد .

رغبت کشورهای کناره خلیج عجم به درمان سنتی

تجربه برگزاری نمایشگاه های متفاوت بخصوص در کشورهای کناره خلیج عجم نشان اعطا کرد که خیلی از ساکنان این کشورها , نیز رغبت داشتند که سلامت کده طب سنتی داشته باشند و نیزاین‌که عده‌ای از آن‌هاهم برای معالجه به سلامت کده‌های درمان سنتی اهل ایران مراجعه کرده و جواب درمانی مطلوبی نیز گرفته بودند .

مفید بودن این نمایشگاه ها در حوزه درمان سنتی

با دقت به این که طب سنتی اصیل اهل ایران چه بسا برای شهروندان اهل ایران نیز چندان شناخته شده نیست , برگزاری چنین نمایشگاه‌ هایی می تواندنیز در معرفی ظرفیت‌های بزرگ درمان سنتی جمهوری اسلامی ایران , دوچندان مفید باشد و نیزمیتواندبقیه کشورها را هم نسبت به توانمندی‌ های کشور‌ایران در حوزه طب سنتی , با خبر سازد .

استقبال فراوان در عمان از غرفه درمان سنتی اهل ایران

به عنوان مثال حدود دو سال پیش در یکی‌از نمایشگاه‌های توریسم سالم در مرز و بوم عمان , استقبال فراوان خیر از غرفه درمان سنتی اهل ایران شد. هرچندحال هم بعضی بیماران فرنگی به دانشکده‌های درمان سنتی در کشور‌ایران مراجعه می کنند و معالجه میشوند , ولی در عین هم اکنون نیاز داریم که استقبال از درمان سنتی اهل ایران , گسترده‌تر شود .

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید