ظرفیت روستاهای گلستان برای توسعه گردشگری

 

استاندار گلستان با اشاره به فعالیت افزون بر ۱۳۰ واحد بومگردی در این استان گفت که تعداد زیادی از روستاهای گلستان با برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان دارای ظرفیت بی نظیر برای گسترش گردشگری هستند.
به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان هادی حق شناس عصر روز شنبه در جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در روستای توماچلر چارقلی شهرستان گمیشان اظهار داشت: یکی از این ظرفیت ها، سواحلی بکر و مغفول مانده تعدادی از شهرها است که تلاش می کنیم با رعایت شیوه نامه های زیست محیطی، گردشگری را در این مناطق گسترش دهیم.

استاندار گلستان به برنامه های مرتبط با توسعه استان اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات محوری استان که در هفته آینده آغاز خواهد شد عملیات اکتشاف نفت و گاز و احداث دکل حفاری است.

حق شناس ادامه داد: با دسترسی به نفت تحولی عظیم در منطقه کمتر توسعه یافته گمیشان رخ خواهد داد.

وی به ضرورت احداث بندر در گمیشان اشاره کرد و گفت: به دلیل فاصله ساحل گمیشان از جنگل های گلستان و همچنین نیاز مبرم مرغداری های استان به نهاده های دامی، واردات چوب و دان اصلی ترین علت احداث بندر در این منطقه است.

استاندار گلستان بیان کرد: اقدام دیگری که چهره گمیشان را به لحاظ اشتغال تغییر خواهد داد تکمیل مجتمع ۱۰ هزار هکتاری پرورش میگوی این شهرستان است که با در نظر گرفتن ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده می توان شاهد توسعه مزارع پرورش میگو در فاز ۶ هزار هکتاری این مجتمع بود.

وی افزود: گمیشان یکی از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور است اما با اقدامات انجام شده و برنامه های آینده، گام های خوبی برای توسعه آن برداشته خواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید!