عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره|عوارض خروج، ۴۰ هزار تومان گران شد

عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره

از جهانی شدن دوتار جمهوری اسلامی ایران و دارایی حوزه ارثیه تا کباب رشتی

دو تار ایران و حاشیه های پیرامون آن

در دورنما خبرها مرتبط با دارایی سال ۹۹ حوزه ارثیه و توریسم , روز جاری و فرداست که خبر جهانی شدن دوتار ایران اعلام شود و درین وضع و اوضاع وارد شدن اینفلوئنسر معروف غذا به جمهوری اسلامی ایران و علاقه‌اش به کباب رشتی در فضای مجاز حسابی داد و فریاد نموده است .

جزئیات لایحه بودجه تصویبی

این هفته وزارت به جا مانده فرهنگی , ‌صنایع دستی و توریسم را نمیتوان سوای تاثیر از خبر‌ها ارائه لایجه میزان دارایی سال ۹۹ دولت به مجلس شورای اسلامی , بازبینی و چک کرد . بعداز تکثیر جزئیات لایحه میزان دارایی هیاهو اکثری از مقدار میزان دارایی این وزارتخانه درآمد . اکثری میگویند در شرایطی که قرار بوده ایرادات وزارت ارثیه فرهنگی حل شود راه‌حل آن تبدیل اداره به وزارتخانه نبوده بلکه بایستی با ارتقا میزان دارایی , ‌ خطاها آن رفع شود که در دارایی این سال این جور بازدید نمیشود .

کاهش بیشتراز ۱۵ درصدی میزان دارایی پژوهشگاه به جا مانده فرهنگی

بهروز عمرانی مدیریت پژوهشگاه ارثیه فرهنگی و توریسم از کاهش بیشتراز ۱۵ درصدی میزان دارایی این راءس خبر اعطا کرد و اعلام کرد : در حالی که دارایی پژوهشگاه در امسال صرفا ۴۵ میلیارد تومان بود که‌این رقم در سال آتی به ۳۷ میلیارد تومان کم شده است .

اعلام کاهش ۱۶ درصدی میزان بودجه

بهروز عمرانی در نشستی که به مناسبت هفته پژوهش در ساختمان این پژوهشگاه برگزار شد , با نفد از کاهش دارایی این راءس برای سال آتی اذعان کرد : این ارقام از کاهش ۱۶ درصدی میزان دارایی این بخش حکایت دارا است .

عوارض خروج، ۴۰ هزار تومان گران شد

مالیات خروج از سرزمین در سال ۹۹ , ۲۶۴ هزار میلیارد تومان رقم خورده شده‌است که در مقایسه با این سال ۴۰ هزار تومان ارتقاء داراست .در لایحه دارایی سال آتی پیش‌بینی شده تا دلایل خروج برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان باشد در حالی که در همین سال ۲۲۰ هزار تومان پیش‌بینی شده بود .

عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره

بر این مبنا عوارض خروج برای مسافران برای توشه دوم تا ۵۰ درصد و برای توشه سوم تا ۱۰۰ درصد ارتقاء خواهد یافت . همینطور عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره ۱۳۲ هزار تومان رقم خورده شده‌است .

  پیش بینی معافیت پرداخت مالیات زائران اربعین از مرز های زمینی

البته درباره‌ی زائران اربعین در لایحه میزان دارایی سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده که زائرانی که از مورخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۹ تا دوم آبان‌ماه به عبارتی از مرزهای زمینی به مقصد مرزو بوم عراق از کشور‌ایران بیرون می گردند از پرداخت مالیات خروج معاف باشند .

مالیات خروج زمینی ، دریایی و هوایی

عوارض خروج از مرز و بوم زائران اربعین برای خروج هوایی ۴۵ هزار تومان و برای خروج زمینی و دریایی ۱۵ هزار تومان است . همینطور در سال آتی عارضه ها خروج از مرزوبوم قضیه ضابطه مالیات بر قیمت افزوده برای زائران عتبات و مرزنشینان برای یک توشه در زمان سال دریافت خواهد شد .

ثبت آثار شاخص موزه‌های کاخ نیاوران بر روی تمبر

بخشی از آثار شاخص هنری و تاریخی موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بر روی تمبر ثبت و ماندگار شد. مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، گوشه‌هایی از تاریخ هنر و معماری کاخ نیاوران با همکاری بخش خصوصی به نمایندگی از شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در قالب مجموعه‌ای از تمبرهای تاریخی چاپ شده است.

وجود تمبرهایی که مخصوص کاخ نیاوران میباشد

این برگ‌های ماندگار بخشی از مجموعه ۴۸ عددی از تمبرهایی است که با موضوع میراث‌فرهنگی ایران در آبان سال جاری منتشر شده است و شامل تصاویری از موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی تاریخی کشور بوده که تعدادی از آن‌ها به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران اختصاص دارد. این تمبرها در ابعاد ۶/۵ در ۴/۵ سانتی‌متر به ارزش ۳هزار ریال به بازار عرضه شده است.

دوتار ایرانی در آستانه جهانی شدن در کلمبیا

محمدحسن طالبیان معاون میراث‌ فرهنگی، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، گفت: پرونده مهارت‌های سنتی ساختن و نواختن دوتار در اجلاس کمیته میراث بشری ناملموس یونسکو مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.  این اثر میراث‌فرهنگی ناملموس به آثار ثبت‌شده کشور در فهرست میراث جهانی ناملموس افزوده شود. مهارت‌های سنتی ساختن و نواختن دوتار در زمره قدیمی‌ترین، رایج‌ترین و محبوب‌ترین ابزار موسیقی کشور است که به‌شکل گسترده رواج دارد.

همکاری سازمان جهانی گردشگری با ایران توسعه می‌یابد

مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری با خوشحالی از اینکه «گردشگری» از مهم ترین رکن های جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، از آمادگی این سازمان برای افزایش همکاری و تهیه برنامه کامل گردشگری با این کشور خبر داد.

۳۰ کشور جهان در حوضه گردشگری فعالیت دارند

مارچلو نوتاریانی در دیدار با ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با ابراز رضایت حضور در جمهوری اسلامی ایران، ذکر کرد : در حدود ۳۰ کشور جهان به عنوان مشاور حوزه گردشگری فعالیت داشته است.

ورود یکی از چهره های اینستاگرام به ایران برای گردشگری

برند وینز اینفلوئنسر توریسم طعام در یوتیوب و اینستاگرام که در بانکوک معاش میکند به کشور‌ایران آمده‌ است . او یکی ۲۰ رخ مطرح در یوتیوب است و با اعتنا به این‌که حدود هشت میلیون استفاده کننده در یوتیوب , فیسبوک و اینستاگرام اورا دنبال می کنند

پست های مربوط به این سفر که توسط اینفلوئنسر باز نشر شد

ویدئوهای وی از غذاهای ساکن و خیابانی بیشتراز یک میلیون تماشا کننده داراست . او اوایل هفته با تکثیر تصاویری از ساختمان بلند آزادی و کباب اهل ایران از حضورش در جمهوری اسلامی ایران خبر داده است . وی مسافرت خویش و نوشتن در خصوص خوراکی‌های اهل ایران را با گذاشتن ویدئویی از حرفه خوشکار رشتی آغاز کرده‌ است . او همینطور تصاویری از کبابی‌های رشت و همینطور سفره‌ای از غذاهای رشتی را منتشر کرده‌ است

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید