قطر سالانه حدود ۳۰ هزار گردشگر سالم را با هدف درمان تحت حمایت خود به خارج میبرد

مسافرت درمانی قطری ها با هزینه دولت

سالانه حدود ۳۰ هزار گردشگر سالم قطری برای هدف های درمانی از کشورشان بیرون می گردند

مسافرت درمانی قطری ها به کشورهای دیگر

هر چند مرزوبوم قطر تحت عنوان یک کدام از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای حیطه شناخته می شود , البته در حوزه طبی نتوانسته است به رده مطلوبی رسد ; طوی که گردشگران سالم قطری به عوارض متعدد به کشورهای دیگر سفر میکنند .

خروج ۳۰هزار قطری هر ساله از کشور

منابع متعدد خبری از این حکایت داراست که هر ساله حدود ۳۰ هزار قطری برای معالجه از کشورشان بیرون می شوند .

مشکلات سیاسی بین قطر و ایالات متحده عربی

به دلیل کاهش رابطه ها سیاسی دربین قطر با ایالات متحده عربی سعودی , امارات متحده عربی , مصر و بحرین , مهاجرت به قطر برای شهروندان این کشورها به شدت محدود و گهگاه ممنوع شده‌است . به همین علت قطر در وضعیتی به راز میبرد که نمی‌تواند گردشگران سالم را از کشورهای عربی اطرافش جذب نماید .

کم شدن گردشگران سالم دراین کشور

درواقع , قطر در قوانینی به رمز می برد که صادرات گردشگر تندرست داراست , ولی واردات توریست تندرست بدین میهن به نسبت سال‌های پیشین , زیاد کاسته شده است .

پرداخت هزینه به بیماران توسط دولت

نکته جذاب اینجاست که دولت قطر برای اعزام بیماران به آن سوی مرز , هزینه معالجه به قطری‌ها پرداخت میکند . درواقع , قطری‌ها برای مسافرت درمانی به کشورهای دیگر , تشویق نیز می گردند .

کاهش هزینه پرداختی به بیماران

ولی در طی یکسری سال اخیر , دارایی دولت قطر برای حمایت مالی از بیماران قطری کم شده و یاری هزینه اعزام بیماران قطری به آن سوی مرز هم به نسبت سال‌های قبل , اندکی افول نموده است .

مهاجرت دکتران قطری به تایلند

مبتنی بر آمارهای قانونی اعلام شده از سمت دولت قطر , بیشتر گردشگران طبابت قطری به تایلند مهاجرت می نمایند . پس از تایلند , کشورهای انگلیس و آلمان به مقصد دوستداشتنی توریست‌های تندرست قطری تبدیل شده‌است .

حمایت قطر از مسافران بیمار

در همه این سفرهای درمانی , دولت قطر از شهروندانش حمایت مالی می نماید . محدودیت درمان‌های فوق تخصصی در بعضا رشته‌های درمانی موجب شده‌است که قطری‌ها برای معالجه بعضی بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های صعب‌العلاج , راهی کشورهای دیگر شوند .

تشویق شدن مردم قطر برای درمان به کشورهای دیگر

دولت قطر برای اعزام بیماران به آن سوی مرز , هزینه معالجه به قطری‌ها پرداخت می نماید . درواقع , قطری‌ها برای مسافرت درمانی به کشورهای دیگر , تشویق نیز می شوند.

محدودیت مسافرت شهروندان کشورهای اسلامی به خاک ایالات متحده

با وجود آنکه در پیشین , آمریکا ایالات متحده تحت عنوان مقصدی دوست داستنی و جالب برای توریست‌های تندرست قطری شناخته می شد , ولی اکنون به دلیل محدودیت مسافرت شهروندان کشورهای اسلامی به خاک ایالات متحده , تعداد ویزاهای صادر شده درمانی برای بیماران قطری هم به شدت کاهش پیدا کرده است .

بیشتر مسافران مشهد از کشورهای عربی هستند

بر طبق آمارهای قانونی , بیشتر مسافران طبی وارداتی به شهر مشهد مقدس هم از کویت , بحرین , قطر , عراق , افغانستان , تاجیکستان و ترکمنستان می‌باشند .

قطری ها برای درمان و زیارت عازم مشهد میشوند

درحقیقت یکی‌از بخش اعظم مشتریان سرویس ها درمانی در مشهد مقدس , شهروندان قطری می‌باشند که برای اخذ سرویس ها درمانی و سیاحت و زیارت به مشهد میایند .

از جمله نیازهای درمانی قطری ها

مبنی بر آمارهایی که دولت قطر منتشر نموده است , سرویس ها زیبایی , سرویس ها دندانپزشکی و همینطور سرویس ها معالجه بیماری‌های زنان و معالجه ناباروری تحت عنوان بیشترین نیازهای بهداشتی و درمانی توریست‌های قطری معرفی شده‌اند .

 

همینطور بر پایه ی آمارها , ۱۹ درصد از کل جهانگردان طبی در حوزه‌ خلیج عجم که به‌دنبال درمان به دبی می روند , اهل قطر می‌باشند .

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید