میراث فرهنگی

لزوم همکاری کشور‌های منطقه در اکتشافات تاریخی و باستان شناسی

همکاری در راستای باستان شناسی

لازمه ی همکاری کشور‌های همسایه در اکتشافات تاریخی

افزایش همکاری کشورهای عضو اکو

وزیر میراث فرهنگی پیشنهاد کرد کشور‌های منطقه‌ای عضو اکو همکاری‌های خود را در اکتشافات و باستان شناسی به منظور کشف بخش مهمی از فرهنگ و تمدن بشری گسترش دهند.

آمادگی ایران برای همکاری خارج از مرزی

علی اصغر مونسان در هفدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی که با حضور مسوولان و کارشناسان علم باستان شناسی در موزه اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه گسترش پژوهش و اکتشاف در حوزه تاریخی منطقه اکو از اولویت‌های بخش باستانشناسی در پژوهشگاه میراث فرهنگی است افزود: ایران برای همکاری در زمینه اکتشافات باستان شناسی در حوزه ایران فرهنگی و خارج از مرز‌های رسمی کشور آمادگی دارد.

از جمله برنامه های الویت گرفته در سال آینده

وی گفت: باستان شناسی بخش مهمی از پیکره فرهنگی و تاریخی است که نماد‌های تمدن بشری را احیا می‌کند و در معرض نمایش زندگی روزمره می‌گذارد.وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: اکتشاف در سایت تاریخی جیرفت در اولویت برنامه‌های اکتشافی پژوهشگاه وزارتخانه در سال آینده است.

بخش مهم تاریخ تمدن بین النهرین

آقای مونسان گفت: سایت تاریخی جیرفت از بخش‌های مهم تاریخ تمدن بین النهرین است که سال آینده باید توجه ویژه‌ای به این منطقه شود.وی افزود: میراث فرهنگی مربوط به یک اثر تاریخی و یا یک شییء تاریخی نیست بلکه موضوعی فراتر است و هرکدام سندی از هویت یک ملت و از تاریخ نیاکان آن است.

رونمایی از کتاب باستان شناسی در این نمایشگاه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث تاریخی تشکیل دهنده تجربیات بشر در طول تاریخ است تلاش‌هایی که بشر برای بقای خود و ایجاد تمدن داشته و گرچه در محدود جغرفیایی هر کشور است، اما مجموع آن تمدن جهانی بشر را در بر می‌گیرد و متعلق به تمام مردم جهان است.گفتنی است در این مراسم از کتاب گزارش سالانه باستان شناسان رونمایی شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن