لغو نمایشگاه اثرهای باستانی جمهوری اسلامی ایران توسط آلمان

لغو نمایشگاه اثرهای باستانی جمهوری اسلامی ایران توسط آلمان

آلمان نمایشگاه اثر ها باستانی جمهوری اسلامی ایران را کنسل کرد

علت لغو نمایشگاه اثرهای باستانی

براساس خبرهای بدست آمده , کنسل نمایشگاه اثر ها باستانی کشور ایران در آلمان بدنبال تحریم های ایالات متحده صورت گرفت .

لغو شدن نمایشگاه باستانی ایران

موزه ایالتی بادن وورتمبرگ در شهر کارلسروهه گفت نمایشگاه اثر ها باستانی کشور ایران که قرار بود در پائیز آتی برگزار شود , به خاطر مانع ها موجود در زمینه‌ی تامین بیمه این اثر ها کنسل شده‌است .

تحریم ها علت اصلی کنسل شدن این نمایشگاه

اکارت کنه , رئیس این موزه علت این تصمیم را تحریم های ایالات متحده تیتر کرد که اذن نمی دهد موسسات بیمه تامین امنیت اثرها باستانی را به عهده بگیرند . او این رخداد را زیاد تاسف توشه خواند , به دلیل آنکه صحیح در چنین قوانینی موزه ها می توانستند پیام آور مملکت خویش باشند .

اثرهای باستانی مربوط به قرن ۴ تا ۶

این نمایشگاه قرار بود دربردارنده قطعاتی دوچندان ارزشمندی از اثر ها باستانی جمهوری اسلامی ایران باشد که عمر آنان به قرن چهارم تا ششم پیش از ولادت می رسید . به طور همزمان با این نمایشگاه هم قرار بود ۱۵۰ قطعه از اثرها هنری ایالت بادن وورتمبرگ در تهران به نمایش درآیند .

مبادله بین موزه لوو و پاریس

به متن دویچه وله چنانچه این عمل انجام می‌شد , او‌لین مبادله بی واسطه اثرها تاریخی در میان آلمان و کشور‌ایران محسوب می‌شد . چنین مبادله ای تا به امروز در بین موزه های زیاد اندکی در اروپا با کشور ایران صورت گرفته شده‌است . از جمله این موزه ها لوور پاریس و ویکتوریا آلبرت لندن می باشند .

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید