معتمدین محلی اتفاقات مشکوک در حوزه میراث فرهنگی تهران را گزارش دهند

گزارش به یگان حفاظت در حوزه میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت که از دهیاران و معتمدین محلی درخواست دارم تا هرگونه تعرضی در حوزه میراث فرهنگی را به یگان حفاظت تهران گزارش دهند.

شیوع کرونا و رفتارهای مشکوک در نزدیکی بناهای تاریخی

پرهام جانفشان افزود: در شرایط کنونی و کاهش تردد ها در سطح استان به دلیل شیوع ویروس کرونا اتفاقات و رفتار های مشکوک اشخاص در نزدیکی بناها تاریخی و محوطه های باستانی را به یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران و معاونت میراث فرهنگی گزارش دهند.

رسیدگی یگان حفاظت با جدیت بیشتر به گذشته

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با بیان اینکه از فرماندهی یگان حفاظت و معاونت میراث فرهنگی این استان خواسته شده است تا با رعایت حداکثری دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با هوشیاری و سرعت عمل بالا به گزارش های مردمی رسیدگی شود گفت: یگان حفاظت استان تهران همچون گذشته ماموریت های واصله را با جدیت گذشته رسیدگی کنند تا فرصت برای سودجویان فراهم نشود.

ثبت ملی آثار تاریخی ارزشمند در این استان

جانفشان افزود: بر اساس اعلام گزارش معاونت میراث فرهنگی رصد محدوده تاریخی تهران به صورت روزانه انجام می شود.وی از دهیاران و معتمدین محلی خواست کرد تا اخبار و اطلاعات حوزه میراث فرهنگی را به شماره ۸۸۹۱۳۴۱۲  و ۸۸۳۴۲۸۸۳ الی ۴ گزارش دهند.این استان بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ تاریخی و واجد ارزش دارد که از این تعداد حدود ۴۰۰ اثر ثبت ملی هستند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید