نصب مجسمه کیارستمی تحت تک درخت معروفش

نصب مجسمه کیارستمی تحت تک درخت معروفش

نصب مجسمه کیارستمی پایین تک درخت معروفش

نصب مجسمه کیارستمی این کارگردان بزرگ

مهدی شعف زاده از ثبت تک درختی به اسم عباس کیارستمی و ساخت و نصب مجسمه این کارگردان بزرگ در تحت تک درخت پر اسم و رسم خبر اعطا کرد .

دلیل نصب مجسمه بر زیر دخت

این مستندساز و عکاس در رابطه ساخت مجسمه عباس کیارستمی اظهار کرد : «حدود دو سال پیش وقتی که برنامه تلویزیونی «همراه با باد» را می ساختم بدین تامل افتادم تک درختی که در گروه عکس‌های سپید برفی عباس کیارستمی است و تمامی ما آن را در گروه اثر های این کارگردان بزرگ دیدیم را ثبت کنم چون عباس کیارستمی در فصول گوناگون از این درخت خیلی عکاسی کرده ولی عکسی که در تیم سپید برفی بوده جهانی شده‌است . »

تک درخت نماد عباس کیارستمی

شور زاده درپی اذعان کرد : «تک درخت یکی‌از نمادهای اثرها عباس کیارستمی است که در آن زمان تصمیم گرفتم این درخت قشنگ را از روش سازمان ارثیه فرهنگی ثبت کنم چون پس از فوت عباس کیارستمی نمادی از تک درخت در چندین مرزوبوم عالم از جمله کالیفرنیا ثبت شده‌است و مهم‌ترین سوال این بود که چرا در میهن خودمان آن را به نام عباس کیارستمی ثبت نمیکنیم . »

عمر ۵۰۰ساله ی این درخت در دماوند

او خاطر نشان نمود : «در ابتدا صرفا به صورت یک جرقه فرضی بود اما پس از مدتی تصمیم قطعی گرفتم . تک درختی که ما در عکس های عباس کیارستمی میبینیم عمر ۵۰۰ ساله داراست و در روستای آرو در دماوند جای دارد . »

اتمام ساخت مجسمه در اواخر بهمن ماه

این مستندساز در پی اظهار کرد : «قرار است از یکسری روز آتی احمد عرب بیگی ساخت مجسمه عباس کیارستمی را آغاز نماید که ساخت این مجسمه آخرها بهمن ماه تمام می شود و ذیل تک درخت نصب می شود . در کنار آن پیشینه تک درخت و بیوگرافی عباس کیارستمی نصب و به اسم این کارگردان پررنگ ثبت می شود . »

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید