نمایشگاه مجازی صنایع دستی همچنان ادامه دارد

وزیر میراث فرهنگی
به‌زودی، گردشگری رقیب صنعت نفت در درآمدزایی
بهمن ۱۳, ۱۳۹۹
رونق گردشگری
میراث فرهنگی ناملموس، جاذبه نوین برای گردشگران
بهمن ۱۳, ۱۳۹۹
نمایشگاه صنایع دستی گلستان

یاسر قندهاری دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین و معاون گردشگری گلستان با بیان اینکه بیش از ۸ هزار نفر از این نمایشگاه مجازی دیدن کرده‌اند از ادامه این رویداد فرهنگی خبر داد.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین به مدت ۴ شب در فضای مجازی برای علاقمندان به حوزه گردشگری و صنایع دستی کشور برگزار شد.

نمایشگاه مجازی صنایع دستی، موسیقی آیینی اقوام، کارگاه‌های آموزشی تخصصی، معرفی روستا‌های هدف گردشگری، معرفی کارآفرینان برتر حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسابقات استان شناسی از جمله برنامه‌های این دوره از جشنواره بود.

قندهاری گفت: بر اساس آمار در هر شب بالغ بر ۲ هزار نفر برنامه زنده این جشنواره را از طریق فضای مجازی مشاهده کردند.

نمایشگاه مجازی صنایع دستی ویژه جشنواره فرهنگ اقوام به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به صورت دائمی محصولات هنرمندان استان و سطح کشور را عرضه خواهد کرد.

او گفت: از همه هموطنان دعوت می‌کنیم در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی استان و سطح کشور به این سامانه مراجعه و از محصولات فاخر صنایع دستی هنرمندان خریداری کنند.

در همین حال، مریم حاجی ابراهیمی مسئول کمیته نمایشگاه صنایع دستی جشنواره و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان هم اظهار کرد: با توجه به این‌که استفاده از خرید مجازی مخصوصا در حوزه صنایع‌دستی هنوز خیلی مرسوم و رایج نیست برای افزایش اطلاع رسانی و ترغیب بیشتر مردم در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی، کمپین خرید محصولات صنایع دستی از نمایشگاه مجازی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام تشکیل شده است.

او اضافه کرد: علاقه‌مندان می توانند با هشتگ صنایع دستی در خانه در فضای مجازی از این کمپین حمایت کرده و دیگران را به خرید محصولات صنایع دستی هنرمندان سطح کشور در نمایشگاه مجازی صنایع دستی جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین تشویق کنند.

وی خاطرنشان کرد: در نظر است برای سال آتی نرم‌افزاری برای فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان با همکاری بخش خصوصی تهیه شود تا با اطلاع‌رسانی گسترده شاهد افزایش فروش مجازی محصولات صنایع دستی باشیم.

علاقه‌مندان می توانند به‌صورت مجازی با مراجعه به www.gcth.ir از صفحات هنرمندان سراسر کشور بازدید و اقدام به خرید محصولات کنند.

به گفته وی، در سال جاری ۴ فروشگاه آنلاین صنایع دستی ایجاد شده است که با ۵ فروشگاه مجازی که در سال های گذشته راه‌اندازی شده بود هم اکنون ۹ فروشگاه آنلاین صنایع دستی در استان فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *