هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی هگتا

هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی هگتا

گردشگری رتبه سوم اقتصاد جهانی

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی از ارائه کل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی (هگتا) به بورس در آینده نزدیک خبر داد.صنعت گردشگری هم اکنون به رتبه سوم اقتصاد جهانی دست یافته و ضروری است در راستای ارتقا آن در کشور گام‌هایی برداشته شود.

تامین بودجه ایران ازفروش نفت

ایران جزو ۱۰ کشور پرجاذبه گردشگری در دنیا محسوب می شود ولی سهم کمتری را از اقتصاد صنعت گردشگری برداشته و بودجه کشور تنها به پول نفت متکی شده است در صورتی که هر گردشگری به اندازه ۴۰ بشکه نفت درآمد دارد و در سال های اخیر به دلیل تحریم های نفتی صورت گرفته به این سمت پیش رفته ایم.

برگزاری سیزدهمین نمایشگاه گردشگری در ایران

چند روز گذشته هم در راستای ارتقاء صنعت گردشگری در کشور، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برگزار شد و از کشورهای مختلفی از جمله، چین، مالزی، ویتنام، سوییس و دیگر کشورها به ایران آمدند تا با طرفیت های گردشگری کشور بیشتر آشنا شوند در همین راستا هم هزار شرکت داخلی و خارجی ظرفیت های گردشگری خود را محک زدند.

بزرگترین هلدینگ گردشگری کشور به نام هگتا

سازمان تأمین اجتماعی با حدود ۴۳ میلیون نفر بیمه شده چند سالی است که در حوزه گردشگری ورود پیدا کرده و بزرگترین هلدینگ گردشگری کشور به نام «هگتا» را راه اندازی کرده است.

تاسیس این هلدینگ با همکاری سازمان تامین اجتماعی

هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی (هگتا) در سال ۱۳۹۴ با هدف هماهنگی، هم افزایی و ایجاد زنجیره عرضه صنعت گردشگری بین شرکتهای مرتبط با استفاده از پوسته یکی از شرکتهای غیرفعال در مجموعه سازمان تأمین اجتماعی تأسیس شد.

تحت پوشش قرار گرفتن هفت شرکت در این هلدینگ

این هلدینگ هفت شرکت را تحت پوشش خود دارد که عبارتند از: شرکت گروه هتل­‌های هما، شرکت حمل و نقل ریلی رجا ، شرکت سرمایه‌­گذاری ایرانگردی و جهانگردی، شرکت رفاه گستر تأمین اجتماعی، شرکت مجتمع‌­های توریستی و رفاهی آبادگران، شرکت دهکده ساحلی و شرکت بین‏ المللی خدمات مسافرتی و جهانگردی تأمین.

توسعه گردشگری با هدف افزایش ثروت سازمان تامین اجتماعی

هدف اصلی افزایش ثروت و منزلت سازمان تأمین اجتماعی از طریق توسعه صنعت گردشگری و با ایجاد هماهنگی و هم افزایی با رویکردهای جدید بین شرکت‌های تابعه سازمان است.

هگتا دارای ۹۰ هتل میباشد

هگتا در مجموع حدود ۹۰ هتل شامل ۵ هتل ۵ ستاره، ۶۵ مهمانسرای ایرانگردی و جهانگردی، ۱۲ هتل در حوزه رفاه گستر و آژانس‌های تأمین داریم و همینطور هتل‌های هما و رجا در اخدر تیار این هلدینگ گردشگری است.

فعالیت ۷ شرکت سرمایه گذاری زیر مجموعه هلدینگ‌های گردشگری

۷ شرکت سرمایه‌گذاری در زیرمجموعه هلدینگ‌های گردشگری تأمین اجتماعی فعالیت می‌کنند که با توجه به منابع موجود اقدام به تعریف برنامه‌های ویژه‌تر شده است.

از جمله الویت های این هلدینگ

اولویت نخست هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی ارائه خدمات بهتر به این جامعه آماری است و در کنار حمایت از بخش خصوصی در تلاشیم برنامه‌های سفر را تعریف کنیم و از فرصت‌های گردشگری کشور نیز بیشتر استفاده کنیم تا مردم و گردشگران بتوانند از این امکانات به نحو احسن استفاده کنند.

فروش قطارهای رجا نوروزی

شرکت قطارهای رجا نیز زیرمجموعه هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی است که از یک هفته پیش، پیش فروش قطارهای رجا را برای ایام نوروز آغاز شده است.

تلاش هلدینگ در حوزه سفرهای ریلی و زمینی

ژئوتوریسم و اکوتوریسم هم در حوزه هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی تعریف شده است و در حوزه سفرهای ریلی و زمینی  تلاش می شود جاذبه‌های گردشگری کشور بهتر به نمایش گذاشته شود.

نوسازی و باسازی قطارهای رجا

تاکنون با بعضی از کشورها از جمله چین، مذاکراتی برای نوسازی و بازسازی قطارهای رجا داشته‌ایم.هگتا به دنبال این است که وضعیت مالی شرکت‌های زیرمجموعه را مشخص و مشکلات مالی آنها را برطرف کند.

قرار گرفتن هتل ما در کنار بیمارستان میلاد

به زودی کل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی (هگتا) به بورس ارائه می‌شود و قطعا در این حوزه اتفاق‌های خوبی رخ خواهد داد.ما در حوزه توریسم درمانی امکانات متنوعی را داریم و باید بخشی از ظرفیت بیمارستان‌ها را به گردشگری اختصاص دهیم. به عنوان مثال ما در کنار بیمارستان میلاد هتل هما،  را داریم که می‌توانیم از امکانات پذیرایی آن هتل برای همراهان بیمار استفاده کنیم.

تبدیل هتل ها به بیمارستان برای شهروندان داخلی

ولی در حال حاضر تقاضای داخلی برای درمان در بیمارستان‌ها خیلی زیاد است و بعضی مواقع بیماران چند ماه در نوبت قرار می‌گیرند و حالا بخواهیم به توریست‌های خارجی هم خدمات بدهیم با مشکلاتی مواجه می‌شویم گرچه از این بخش درآمدهای زیادی داریم ولی اولویت نخست ما شهروندان داخل کشور است و شاید چند طبقه از هتل‌های موجود را با تجهیز امکانات به هتل بیمارستان تبدیل کنیم و آن را در اختیار گردشگران درمانی قرار دهیم.

از جمله بهترین هتل های هگتا

هتل‌ های هما برند ملی گردشگری ایران هستند که از سال ۵۳ شروع به بهره‌برداری شده است. هتل‌ همای احمد آباد ۱۳ سال است که تاسیس شده بود و توانستیم آن را در سال ۹۳ بازگشایی کنیم و اقدامات بازسازی آنجا به اتمام رسید و در اوایل سال ۹۷ به بهره‌برداری کامل رسید و می‌توان گفت یکی از بهترین هتل‌ های هگتا است.

باسازی هتل ها و تاسیسات هر چند وقت یکبار

سایر هتل‌ های هما در بندرعباس و تهران نیز بازسازی شده است. در شیراز تاسیسات و لابی هتل‌ هما مورد بازسازی قرار گرفته و در برنامه توسعه هلدینگ هگتا هم بازسازی و نوسازی هتل‌ها در دستور کار قرار گرفته و در صنعت گردشگری شعار هر روز بهتر از دیروز وجود دارد و نباید ما از بازار در این خصوص عقب بمانیم و بازسازی‌های لازم هر چند وقت یک بار باید اتفاق بیفتد.

ورود هلدینگ هگتا به بازار بورس

هلدینگ هگتا ۶۵ هتل ایرانگردی و جهانگردی دارد که یک از برنامه‌های اصلی ما ارتقاء کیفیت خدمات و تجهیزات و همینطور به روز کردن این هتل‌ ها است تا به سوددهی لازم برسد و با ورود این هتل‌ ها به بازار بورس مطمئن هستیم به نتیجه لازم خواهیم رسید.

اعزام بازنشستگان به سفر

طرح کرامت رضوی برای بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی به صورت رایگان اجرایی شده و هر سال یک صد هزار نفر به مشهد مقدس اعزام می‌شوند و هر ساله تعداد قابل توجهی از بازنشستگان را به سفر اعزام می‌کنیم.

سفر با تخفیف ۷۰ درصدی برای بازنشستگان

ما به دنبال آن هستیم تورهای تفریحی را برای بازنشستگان با ۷۰ درصد تخفیف در نظر بگیرم که بتواند بدون نوبت به سفرهای مورد نظر خود بروند و هزینه کمتری هم داشته باشند.

ورود به بازار بورس و شکل گیری اتفاقات بهتر

در هتل سازی طرح‌های هتل‌ های هما، تبریز و همدان در دست بررسی است و قطعا وارد حوزه ساخت هتل‌ ۵ ستاره نمی‌شویم بلکه به دنبال بومگردی‌های لاکچری هستیم و به این حوزه ورود پیدا کردیم و قطعا با ورود به بازار بورس هم اتفاق‌های بهتری شکل خواهد گرفت.

رشد گردشگری در ایران با وجود کرونا و تحریم ها

براساس اعلام سازمان جهانی گردشگری ایران در سال گذشته دومین کشور در رشد گردشگر در دنیا را داشته است و در سال جاری هم بیش از ۸ میلیون نفر علی رغم تحریم ها و شیوع بیماری کرونا به ایران سفر کرده اند که پیش بینی می شود برای سال آینده میزان گردشگران خارجی در ایران از مرز ۱۰ میلیون نفر هم می گذرد.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید