هنگ کنگ برای مشاغل آسیب دیده از کرونا چه کرده است؟

هنگ کنگ برای مشاغل آسیب دیده از کرونا چه کرده است؟

هنگ کنگ برای مشاغل آسیب دیده از کرونا چه کرده است؟

تشکیل صندوق نجات علیه کرونا

هنگ‌کنگ یک صندوق نجات را برای کمک به مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا مانند رستوران‌ها یا آژانس‌های مسافری تشکیل داد.

اعطای بودجه ی سالانه به شهروندان

به گزارش فایننشال تایمز نوشت: هنگ‌کنگ به هر ۷ میلیون شهروند دائمی و بالای ۱۸ سال خود حدود ۱۰ هزار دلار هنگ‌کنگ (۱۲۸۰ دلار آمریکا) کمک نقدی خواهد کرد. این مبلغ از بودجه سالانه هنگ‌کنگ به شهروندان اعطا می‌شود.

تظاهرات هنگ کنگ همراه با شیوع کرونا

اقتصاد این منطقه در ماه‌های قبل به دلیل تظاهرات طولانی معترضان به قانون “استرداد مجرمان به سرزمین اصلی چین” و پس از آن “شیوع ویروس کرونا” در وضعیت ناخوشایندی به سر می‌برد. تظاهرات هنگ‌کنگ ‌اندکی بعد به جنبش “دموکراسی خواهی” در این منطقه تبدیل شد.

۱۰ هزار دلار کمک نقدی به افراد بالای ۸ سال

وی افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی امسال تصمیم گرفتیم تا به شهروندان دائمی و بالای ۱۸ سال  حدود ۱۰ هزار دلار هنگ‌کنگ کمک نقدی کنیم. با این سیاست مصرف داخلی تقویت شده و از فشار مالی بر مردم کم خواهد شد.

کاهش اجاره خانه ها و ثبت رکود تاریخی

مقامات همچنین اجاره خانه‌های عمومی را کاهش داده و مالیات کمتری از دارایی و دستمزد می‌گیرند.براساس پیش‌بینی‌ها کسری بودجه این منطقه در سال ۲۰۲۱ به ۱۸ میلیارد دلار هنگ‌کنگ در این منطقه خواهد رسید و رکوردی تاریخی به ثبت می‌رساند.

ضربه به گردشگری هنگ کنگ در اثر کرونا

پیشتر هنگ‌کنگ یک “صندوق نجات” را برای کمک به مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا مانند رستوران‌ها یا آژانس‌های مسافری تشکیل داد.در ماه گذشته، نگرانی از شیوع بیشتر ویروس کرونا ضربه جدیدی به بخش گردشگری هنگ‌کنگ زده است.جنگ تجاری چین و آمریکا نیز ضربه بزرگتری را به این منطقه وارد کرده و یکی از دلایل کندی اقتصاد منطقه به شمار می‌آید.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید