واحدهای اقامتی گیلان اجازه افزایش نرخ در نوروز را ندارند

واحدهای اقامتی گیلان اجازه افزایش نرخ در نوروز را ندارند

واحدهای اقامتی گیلان اجازه افزایش نرخ در نوروز را ندارند

ممنوع بودن افزایش قیمت واحدهای اقامتی در نوروز

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بیان کرد: هیچ یک از واحدهای اقامتی استان  اجازه افزایش قیمت و گرانفروشی در ایام نوروز ۹۹ را ندارند و این موضوع از سوی وزارتخانه نیز به آنها ابلاغ شده است.

ابلاغ شدن نرخ مصوب واحدهای اقامتی

شهرود امیرانتخابی افزود: نرخ نامه های مصوب واحدهای اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع های گردشگری، رستوران های بین راهی و سفره خانه ها  که معمولا در شهریور هر سال ابلاغ می شود امسال نیز انجام و برنامه ریزی برای بازدیدهای مشترک با سایر دستگاه های اجرایی برنامه ریزی شده است.

رعایت نکات بهداشتی در این واحدها الزامیست

وی اظهار داشت: همچنین بازدید از کلیه تاسیسات گردشگری استان در نوروز ۹۹ طی دو مرحله توسط چهار اکیپ بازرسی برنامه ریزی شده که به کنترل نرخ نامه های مصوب، نصب پروانه بهره برداری، تمدید کارت بهداشتی، بررسی کمیت و کیفیت اغذیه و رعایت نکات بهداشتی و … در این واحدها می پردازند.

اجرای طرح نظارت نوروزی و برنامه ریزی

وی ادامه داد: تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن وتجارت، اماکن نیروی انتظامی همکاران مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در برنامه ریزی و اجرای طرح نظارت نوروزی هستند.

شعار تبلیغاتی شهرستان ها

امیرانتخابی بیان کرد : ” گیلان رویایی سبز در بستری از تاریخ کهن ” شعار سال ۹۹ انتخاب شده و تبلیغات شهرستانها نیز بر همین اساس انجام می گیرد.

برگزاری جشنواره های غذا در شهرستان ها

وی، برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های خوراک در شهرستان های مختلف، آئین های بومی و فرهنگی و برنامه های نوروزگاه را از دیگر اقدامات و برنامه های نوروزی گیلان عنوان کرد.

آمادگی برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

وی با بیان اینکه برای توسعه گردشگری نباید تنها به دستگاه متولی اکتفا کرد بلکه همه دستگاه ها باید برای توسعه گردشگری پای کار بیایند، عنوان کرد: بخشنامه های نوروزی به کلیه مراکز گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در خصوص آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان نوروزی ارسال شده است.

وجود ۲۸ اسکله گردشگری مسافربری دریایی

نزدیک به چهار میلیون و ۲۰۷ هزار گردشگر در نوروز ۹۸ به گیلان سفر در اماکن اقامتی این استان اسکان یافتند.گیلان دارای ۱۰۷ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید