واکسیناسیون با هدف نجات گردشگری در اسپانیا

عیار اقتصاد – با گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا در اسپانیا و تعطیلی صنعت کلیدی گردشگری، امیدها به از سرگیری فعالیت این بخش حیاتی با تکیه به اهرم واکسیناسیون گسترده علیه بیماری همه‌گیر افزایش یافته است.

اگر وضعیت اقتصاد اسپانیا را در سال ۲۰۲۰ میلادی بحرانی ارزیابی می‌کنیم، تا حدود زیادی نتیجه سقوط صنعت جهانگردی در این کشور اروپایی است. اگر صنعت کلیدی گردشگری را به شدت آسیب دیده تلقی می‌کنیم، نتیجه ریزش چشمگیر شمار گردشگران بین المللی است، همچنین اگر اسپانیا امروز پذیرای گردشگران خارجی بود، زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید (FITUR) در ماه می آینده (اردیبهشت/ خرداد) در هاله ای از تردید نبود.

اسپانیا نیز همچون بسیاری از کشورهای جهان تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس نوظهور کرونا در یکسال اخیر، شاهد تجربهای بی سابقه بود که تا پیش از آن از تصور همگان خارج بود؛ قرنطینه اجباری شهروندان، منع رفت و آمد درون شهری، توقف کامل پروازها و مسافرت های بین شهری، تعطیلی سراسری فعالیت های اقتصادی، کاهش تدریجی محدودیت ها و اعلام روزانه آمار مبتلایان و جانباختگان این بیماری همه گیر همه و همه از چالش هایی بود که در این مدت زندگی شهروندان و مدیریت دولت اسپانیا را دستخوش تغییرات اجتناب ناپذیری کرد.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید