ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا یا کوید-۱۹ محدودیت های سفری را لغو میکند

ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا یا کوید-۱۹

چین محدودیت های سفری را لغو می کند

ساکنان شهر ووهان در استان هوبی چین که بیش از دو ماه است در قرنطینه خانگی قرار دارند و نمی توانند رفت و آمد کنند، از تاریخ ۸ آوریل(۲۰ فروردین) خواهند توانست رفت و آمد های شهری خود را از سر بگیرند.

ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا

ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا یا کووید-۱۹ بوده است و در  آسیا بسیاری از کشورها به سرعت افرادی که پیش از این در استان هوبی چین حضور داشته اند را در قرنطینه قرار داده اند.

هم مرز بودن هنگ کنگ با چین و مبتلای ۸ نفر در این کشور

از اول ماه فوریه تاکنون سنگاپور و هنگ کنگ از ورود مسافران استان هوبی جلوگیری کرده اند. دو ماه پس از آنکه سنگاپور اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد، یک مورد مرگ به دلیل ابتلا به این بیماری  در این کشور به ثبت رسید. هنگ کنگ نیز اگرچه هم مرز با چین است تنها ۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

جلوگیری از شیوع ویروس با اجرای قوانین سختگیرانه

سنگاپور و هنگ کنگ هر دو بر خلاف دستور العمل سازمان جهانی بهداشت مبنی بر ضروری نبودن محدودیت های شدید مسافرتی عمل کرده اند. آنها توانسته اند از طریق اجرایی کردن قوانین سختگیرانه مسافرتی، از شیوع این ویروس در داخل مرزهای خود جلوگیری کنند.

موافقت مقامات چینی به رفت و آمد مردم چین

با این وجود، بیمارستان های موقت مقابله با کرونا در شهر ووهان خلوت شده اند و مغازه ها در این شهر در حال بازگشایی هستند. مردم محلی می توانند تا چند روز دیگر به خرید بپردازند.در هفته جاری مقامات چینی با رفت و آمد شهروندانی که از بیماری خاصی رنج نمی بردند موافقت کرده بودند.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید