ویروس کرونا دامان نمایشگاه ITB گردشگری برلین ۲۰۲۰ را هم گرفت

ویروس کرونا دامان نمایشگاه ITB گردشگری برلین 2020 را هم گرفت

ویروس کرونا دامان نمایشگاه گردشگری برلین ۲۰۲۰ را هم گرفت

لغو نمایشگاه گردشگری برلین

نمایشگاه گردشگری برلین ۲۰۲۰ که قرار بود از ۱۴ تا ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شود، با شیوع ویروس کرونا در اروپا لغو شد.به گزارش میراث آریا، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا، برگزارکننده‌­های نمایشگاه گردشگری برلین ۲۰۲۰ در روزهای گذشته به این نتیجه رسیده‌اند که بازدیدکننده‌­های کمتری به این نمایشگاه در شهر برلین آلمان سر خواهند زد.

افزایش مبتلایان به این ویروس و لغو این نمایشگاه

روند صعودی شیوع این ویروس طی روز­های گذشته چنان شدت گرفته است که بالاخره دست‌­اندرکاران نمایشگاه گردشگردی برلین امروز شنبه ۱۰ اسفند ۹۸، طی بیانیه‌­ای اعلام کردند که این نمایشگاه که قرار بود از ۱۴ تا ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار شود، لغو شده است. در متن این بیانیه، به تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۰، آمده است:

لغو نمایشگاه ITB

به خاطر شیوه سریع کروناویروس جدید (کویید ۱۹)، وزارت سلامت فدرال و وزارت اقتصاد فدرال عنوان کرده­‌اند که نمایشگاه ITB برلین لغو شود. عصر امروز مقام سلامت مسئول منطقه شارلوتنبورگ-ویلمرسدورف در برلین محدودیت­‌های بسیار سختگیرانه­‌تری برای برگزاری این رویداد اعمال کرد.

ثابت کردن هر شرکت کننده به مبتلا نبودن به کرونا

به گفته این مقام، یکی از پیش نیازهای اصلی این است که هر شرکت‌­کننده باید به مرکز نمایشگاهی برلین ثابت کند که از منطقه دارای ریسک کرونا نیامده است یا با شخص یا اشخاصی که از یک منطقه دارای ریسک آمده­‌اند، تماس نداشته است. البته برآورده کردن این نیازمندی­‌ها برای مرکز نمایشگاهی برلین امکان‌­پذیر نیست.

نمایشگاه گردشگری برلین بیش از ۱۰ هزار غرفه‌­دار از ۱۸۰ کشور مختلف

دکتر کریستین گوک مدیرعامل مرکز نمایشگاهی برلین GmbH عنوان کرد: «نمایشگاه گردشگری برلین بیش از ۱۰ هزار غرفه‌­دار از ۱۸۰ کشور مختلف، اهمیت بالایی برای صنعت گردشگری دنیا دارد.ما با جدیت تمام مسئولیت سلامت و امنیت بازدید­کننده‌­ها، غرفه‌­داران و کارکنان را بر عهده داری،. اما با کمال تأسف حالا به این نتیجه رسیده­‌ایم که نمایشگاه ITB برلین ۲۰۲۰ باید لغو شود.»

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید