پس از ۱۴ سال، مصر قدیمی‌ترین هرم خود را بازگشایی می‌کند

پس از ۱۴ سال، مصر قدیمی‌ترین هرم خود را بازگشایی می‌کند

بازگشایی اولین هرم ساخته شده در مصر

مصر پس از اتمام چهارده سال عملیات عمرانی و صرف تقریبا ۶.۶ میلیون دلار اولین هرم ساخته شده در محوطه باستانی جیزه توسط فراعنه را بازگشایی کرده است.

ساخت این اهرام در زمان پادشاهی فرعون

این هرم که توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) اصلیت آن تایید شده‌است، طی دوران فرعون جزور، یکی از پادشاهان دودمان سوم مصر، ساخته شده است.

 آغاز باسازی سازه های این هرم در ۲۰۰۶

پس از دهه‌ها بی‌توجهی و خطر سقوط دیواره ها و سقف، دولت مصر پروژه جاه طلبانه ای را آغاز کرد تا سازه را که به هرم پله معروف است در سال ۲۰۰۶ بازسازی کند.

متوقف شدن بازسازی در سال ۲۰۱۱

این سازه توسط شرکتی طراحی شده‌بود که برخی ازمهندسان آن به عنوان اولین معمار جهان توصیف شده اند.کار بازسازی در سال ۲۰۱۱ بعد از قیام مردمی مصر که باعث سرنگونی رئیس‌جمهور سابق حسنی‌مبارک شد متوقف شد، اما در پایان سال ۲۰۱۳ ازسر گرفته شد.

واقع شدن این اهرام در قاهره

این هرم پلکانی، اولین ساختمان سنگی بزرگ در تاریخ و بزرگ‌ترین مجموعه مقبره‌ها هرمی، در محل باستان‌شناسی سقاره در غرب قاهره واقع شده‌است.این هرم ۶۰ متری متشکل از شش پله است که بر روی مقبره شفت دفن شده‌اند که ۲۸ متر عمق و هفت متر پهنا دارد.

تعمی تابوت پادشاه Djoser

این پروژه تلاش برای جلوگیری از سقوط هرم از فروریختن، و کار احیای داخلی و خارجی، از جمله مسیرهای منتهی به هرم و راهروهای داخلی منتهی به اتاق دفن را مشاهده کرد.متخصصان همچنین تابوت پادشاه Djoser را در این اهرام و دیواره‌ای آرامگاه مقبره را تعمیر کردند.

کشف یک زمین از مجسمه های سنگ آهک

مصر به امید افزایش بخش گردشگری حیاتی خود، که از زمان قیام سال ۲۰۱۱ متحمل شوک‌های متعدد شده‌است، به اوج شکوفایی باستان‌شناسی در سال‌های اخیر تبدیل شده‌است.سال گذشته، مقامات از یک زمین تدفین ۴،۵۰۰ ساله در نزدیکی اهرام جیزه پر از مجسمه‌های چوبی رنگارنگ و مجسمه‌های سنگ آهک پرده‌برداری کردند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید